| fantasy01 a întrebat:

In cls mea este un baiat pe care il iubesc din cls I! In ore mereu ma uit la el dar cand vede ca ma uit se uita si el o secunda si apoi isi intoarce capul in alta parte si zambeste! Eu l-am intrebat daca ma place si a zis ca nu dar faptele lui zic altceva! mereu cand sunt in pauza si ma plimb cu prietenele el se uita la mine si eu la el! In ultimult timp nu prea ma mai baga in seama! Ce as putea sa fac ca sa-i atrag atentia si cum as putea sa stiu daca ma place? Va rog frumos dau funditse! si ce fapte ar trebui sa mai faca ca sa imi dau seama ca ma place!

Răspuns Câştigător
| elizzu a răspuns:

Cand iti place de cineva, orice fapta pe care o face o poti considera astfel. Insa uneori, asa sunt baietii fac asta ca si intr-o relatie frate sora... vedeti daca aveti lucruri in comun, poti in pauze sa te uiti ce face, de ex daca face glume sau povesteste nu stiu ce joc, du-te a doua zi si tu cu aceleasi chesti, adica sa faci concurs cu o prietena care zice cele mai bune glume ( e doar un exp) si vei vedea ca il va interesa. dupa poti sa il intrebi una alta gen "ti-ai facut tema la mate?" sau asa. dupa poti vb pe mess cu el si sa-i spui ca ai auzit ca si el se joaca nu stiu ce joc sau ce ai auzit pe la scoala (chiar daca nu ai auzit niciodata de acel joc, poti cauta pe wikipedia si doar pentru a face conversatie) insa tr sa iti pastrezi o reputatie fata de el nu sa si aia care sta numai dupa el si ii i-a apararea si asa... fi mai nepasatoare si m ai indiferenta. sper ca amn fost clara, daca mai vrei si altceva da-mi un mesaj privat big grin succes insa nu uita, toti baietii sunt prostovani in chesti din astea si nu se descurca singuri, trr impinsi de la spate, pupici!

3 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

La asa fata, cred si eu ca nu te place.

| crissdulcik a răspuns:

S-ar putea sa te placa dar s-ar putea sa se dea pe langa tine doar ca sa "ajunga" la vreo prietena de-a ta. Mie mi s-a intamplat dar asta nu inseamna ca e acelasi caz. happykiss

| ionela1302 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te imbraci provocator sa-i atragi atentia.Baietii sunt inebuniti dupa asa ceva.Sau sa gasiti ceva in comun.