| anonim_4396 a întrebat:

M-am masturbat de prea multe ori si in sfârșit m-am lăsat de ea pe veci. Daca mi-au murit toți neuronii, se pot naște alții sau? Vreau sa stiu daca cafeaua ma ajuta să-mi revin, ca sa se nască alti neuroni, ar merge? Daca m-am masturbat si mi-au murit neuronii se pot naște alții bând cafea? AJUTORRRRR! sad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea nu omora neuroni.
Din pacate, neuronii pe care ii omori stand degeaba sau consumand alcool nu se mai regenereza niciodata

| doctorandus a răspuns (pentru Brigaela):

Google neurogenesis.

| Brigaela a răspuns (pentru doctorandus):

Am simplificat raspunsul, in sensul ca am vorbit de neuronii corticali, cein legati de inteligenta, etc. I do not need to google it, I studied hippocampal neurogenesis

| corbulalbrosu a răspuns:

Neuronii tai, bineinteles ca numai in cazul in care ai avut vreodata asa ceva, sau daca mai exista cativa, s-ar putea sa moara in totalitate si definitiv din cauza ignorantei dovedite si a "nebuloasei" din "tartacuta" ta. laughing Chiar si neuronii pot "refuza" sa renasca precum pasarea Phoenix din neant, din nimicul vidului absolut, indiferent daca vei consuma toata cafeaua de pe planeta, sau vei incepe sa ti-o iei din nou la l@b@. rolling on the floor

| minrest a răspuns:

Vestea buna e ca masturbarea nu e letala pentru neuroni. Vestea proasta e ca, nu se stie din ce cauza, o mare parte din neuroni ti-au murit totusi.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu a murit nimic. Masturbeazăte de câte ori vrei tu că nu-i bai happy

| Eduard196 a răspuns:

Nu band cafea. Cafeaua ii distruge ca scoate calciu din oase si creierul are nevoie

| Eduard196 a răspuns:

Neuronii se multiplica atunci cand faci sport pentru ca celulele stem sunt puse in circulatie prin corp si care ajung in creier se transforma in neuroni. Si da! Masturbarea ucide neuronii

| Li200La a răspuns:

1.Neuronii nu mor.

2.Si dacă ar murii nu ar fi din cauza ăsta

3.Cafeaua nu se *** cu creierul sa ți nască ție neuroni

4. poti sa te masturbezi în continuare ca nu pățești nimic