| Margarina1 a întrebat:

SAll TPU NU prea am stiu unde sa postez intrebarea asta thinking
Iubesc O fata si nu prea ma stiu cum sa ma conport ca ia sa ma poata placea si in general cu alte fete vreau sa stiu cum sa comport cu ele ce sa spun etc
Acm o saptamana ii pleacea la o fata de mine aveam acordul de la un prieten ca eu spus ia Si dupa 1 saptamana nu o mai vrut pentru ca nu prea stiam cum sa ma comport cu fetele

Răspuns Câştigător
| vRaz a răspuns:

Poti sa incerci sa vorbesti frumos si bland cu ele. Fa-le foarte multe complimente, spune-le ca sunt frumoase! Complimenteaza-le cat de mult poti. Glumeste cu ele, fa-le sa zambeasca, da-le emotii. Cuvintele sunt singurele care pot rezolva toata chestia asta. Cuvintele frumoase.

Cat despre tine, silviu... ai putea sa taci. Nu sti tu care e motivul omului pentru care scrie asa. Daca vrei il ajuti, daca nu, lasa omul in pace. De ce trebuie sa va gasiti voi, mari gramaticieni? Ca sa te corectez si eu, intre 'inceput' si 'ai' ar trebui pusa virgula!

| anonim_4396 a răspuns (pentru vRaz):

Dupa "foarte multe complimente" se pune 2 punctelaughing

| vRaz a răspuns (pentru anonim_4396):

'Se pun doua puncte'. 'Doua' e plural.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vRaz):

Vezi ca Silviu e substantiv propriu si se scire intotdeauna cu litera mare.

8 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pt inceput ai putea sa inveti sa vorbesti corect...

| Allergikaa a răspuns:

Ma mir ca ati inteles cevalaughing.
Uite ce zic eu tu duceate la 1 ea si vorbeste cum crede tu ca e corect si bun. Numa ca dupa trebuie sa vine inapoi si sa mai vorbeste 1 pic asa ca eu te spune tie sa nu vorbeste ca o faci sa radeasca de tine rau.
Dar sper ca ai scris la misto asa ca vreau sa-ti spun ca esti haioslaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allergikaa):

laughing si tu esti haioasa!

| Allergikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc si eulaughing

| cobra207 a răspuns:

Da-le dreptate orice ar zice ( exceptand comentarile negative despre persoana lor)