| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu iubitul meu dintr-o prostie si eu, la nervi, i-am tras o palma. Asta l-a suparat foarte mult si a plecat zicand"Nici nu trag nici nu accept sa fiu batut". De 3 zile n-a mai vorbit cu mine si eu chiar vreau sa ma impac cu el fiindca il iubesc mult, suntem de doi ani impreuna si ne inatlneam pana acumaproape zilnic, am avut o relatie foarte frumoasa si foarte apropiata, fara inselat, minciuni, certuri grave etc. Ajutati-ma... ce sa fac sa ma ierte?

8 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pune-te in locul lui,daca iti dadea el o palma cum era,mai vroia sa il vezi in fata ochilor,acum ce ar fi ca de cate ori ne enervam sa incepem sa ne batem ca prostii doar asa ca avem pitici pe creier,si ce insemna nervii astia dusi la extrem,totul se solutioneaza cu calm si diplomatie,nu cu palme si vorbe aruncate la manie, din punctul meu de vedere meriti o lectie poate te inveti minte si iti revizuiesti comportamentul, daca va dorii sa te ierte sau nu, numai el stie, dar pentru asta trebuie sa faci mari eforturi si mereu va fi undeva in subconstient comportamentul tau vulcanic

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa il lasi in pace o perioada. baietii sunt destul de orgoliosii mai ales sa-i plesneasca o fata, chiar daca e si iubita lor.Ideea e in felul urmator big grinaca a avut si el vina o sa stea sa se gandeasca la asta si s-ar putea sa treaca peste sadGen stai ba ca si eu am exagerat).Dar daca ai dat asa ca erai tu nervoasa e tare naspa.Eu zic ca trebuie sa te consideri ok-insemna ca tipu te iubeste si tine la u.Altii te trozneau de nu te vedeai.E si conceptia aia.Gen -Pai cum ma, ma bate o femeie ce ***mea! Trebuie sa ai explici dupa vreo cateva zile ca a fost o gresela si ca nu se mai intampla.Dar ai grija cum te exprimi sa nu te umilesti prea mult ca nici asa nu e bine. Spune-i ca il iubesti si ca ti mult la el dar ca ai trecut printr-o depresie grava (sa zicem) si ti-ai pierdut controlul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa dea Dumnezeu ca iubitul tau sa cunoasca vorba mea, eu unde scuip nu ling!

| Raiiiisa a răspuns:

Lasa-l sa isi revina cateva zile, nu-l mai stresa cu mesaje si telefoane.
Ai gresit si tu stii asta, si nu ar trebui sa fii mirata ca el nu mai da nici un semn.
Acum e orgolios si ii e greu sa accepte ca el o primit o palma de la tine.
Gandeste-te cum reactionai tu sa fi fost invers? E stiu, nu ti-ar fi placut.

Ai grija pe viitor, nu cred ca ti-ai dori ca o chestia dinasta facuta la nervi sa-ti distruga relatia.

| varcolaccc a răspuns:

Si eu la nervi dau, depinde si de situația in care ma aflu. Daca eram eu in locu lui iti dădeam si eu o palma, asta ca sa iti arat cine are autoritatea. Ma rog poate nu ar fi fost bine dar nimic facut la nervi nu da un rezultat bun.

| crissa20 a răspuns:

Eu zic ca pana la urma te va ierta! daca te iubeste o va face! am facut si eu asta odata si asa a fostbig grin mult succes si fii perseverenta in cautari, sigur va ceda!big grin

| BlakeLively a răspuns:

Spune-i ce simti lui, spune-i cat de mult il iubesti, arata-i. Suna-l, lasa-i mesaje, cauta-l! Vorbiti fata in fata si spune-i ca nu vrei sa-l pierzi, ca-ti pare rau. Arata-i toate astea, daca nu va intelege este problema lui.
Multa bafta! :*

| BlakeLively a răspuns:

Scrie-mi pe privat, iti spun mai multe acolo.