| angelinthedark a întrebat:

Prietenul meui e nervos pe mine ca l-am mintit ...si e adevarat ca am si eu nervi ca e suparat pe mine doar ca ce vreau eu sa punctez e faptul ca inainte cand ma certam cu el sau ceva, daca cumva se sup pe mine sau ceva in genu, eu imd plangeam, eram supi si eu, ii ceream iertare, eetc...acum in schimb nu mai sunt asa si nu stiu cum dehee hee. Acum parca ma simt bine n-am nikio emotielaughing, doar atat ca mi-a facut figuri ca s-a eneervat pe mine si m-am enervat si eu dar pentru o mica minciuna nu cred ca e kazul sa faca din tantar armasar ca nici el nu-i mai bun, si ce credeti? De ce oare sunt mai nepasatoare fata d ecum eram inainte? DAU funda.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

De ce esti mai nepasatoare? Pentru ca inainte iti pasamai mult de el. Pentru ca inainte te durea sa il minti. Si, daca minti pentru ca nici altii nu sunt mai buni, nu cred ca e o buna motivatie. Minciuna nu e buna, va duce la ruperea relatiei dintre voi, pentru ca afecteaza insasi baza oricarei relatii - increderea. Minte in continuare, si iti vei pierde asa toti prietenii, mai devreme sau mai tirziu, cind vei fi descoperita.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că poate nu-l mai placi.

P. S: Te rog, scrie în româneşte!

| elena a răspuns:

Inceteaza acest joc "de-a dragostea" si daca l-ai mintit si nici nu-ti pasa, inseamna ca persoana lui nu mai face doi bani in fata ta, ai facut intentionat acest lucru, ca sa te lase in pace, sa va despartiti, dar sa nu cada vina pe tine. Sunt sigura ca l-ai mai mintit si pana acum, dar abia acum te-a prins si asta nu-ti convine si daca zici "ca nici el nu-i mai bun", deci va mintiti unul pe altul, puneti capat acestei relatii, in care deja troneaza minciuna si cautati-va fiecare alt drum, este clar ca frictiunile dintre voi au dus la racirea relatiei si implicit acest fapt va duce la sfarsitul acesteia, care iti spun drept, este inevitabil.

| adi4ever a răspuns:

Esti proasta! De ce l-ai mintit daca ti la el? M-am cam saturat de intrebarile astea idioate ale tale mai bine despartiti-va si gata ca oricum tu nu-l meriti

| yonutz_7445 a răspuns:

Cred ca ai incetat sa mai simti ceva pentru el. Si nu e bine sa minti, oricat de mica ar fi minciuna. Parerea mea...