| XxBlueRosexX a întrebat:

Sall vin iarasi cu o intrebare deci, pe 15 mi-a venit mensuatia normala cu dureri groaznice si asa mai departe dupa ce s-a terminat am numarat zilele pe calendar si am calculat exact perioada fertila si cea de ovulatie si am avut mai multe contacte sexuale neprotejate cu finalizare inauntru. Toate bune si frumoase pana acum o saptamana cand am inceput sa am ceva intapaturi sub burta, sunt rare dar cam puternice si deranjante(doar in unele zile). Pe 9 si pe 13 am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative(am fost dezamagita) apoi pe 15 altul tot negativ iarasi am fost dezamagita. Luna asta trebuia sa imi vina cam tot pe 15-16, simptome nu am decat aseara imi era putin rau si ieri dupamiaza aveam o stare de oboseala si somnolenta. Voi ce credeti poate fi cu ochi, la medic nu pot merge pentru ca medicul meu e in concediu momentan si se intoarce decat peste 9 zile.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate in aceasta intrebare, reiese faptul ca ciclul tau menstrual are o durata de circa 30 -32 de zile (15.08 -15/16.09 = 31/32 zile). In aceasta situatie PERIOADA FERTILA s-a suprapus cel mai probabil peste perioada zilelor de (28)29, 30, 31, 1, 2(3) Septembrie astfel ca fecundarea OVULULUI de catre un spermatozoid s-a putut realiza/produce probabil in data de 1/2 Septembrie. Implantarea unui ovul fecundat in ENDOMETRU prin asa numitul proces de NIDATIE se realizeaza de obicei in a 9-10 azi de dupa fecundare adica in cazul tau probabil ca in data de 10-12 Septembrie, MOMENT din care incepe sa fie produs HORMONUL DE SARCINA denumit hCG. Determinarea existentei acestui hormon in urina este posibil sa poata fi efectuat cu ajutorul unui tester CEL MAI DEVREME cam dupa ce hormonul este produs de 5-7 zile adica cam din data de 17-19 Septembrie. Rezultatul oricarui test de sarcina efectat mai devreme de data de 17 Septembrie in mod obligatoriu putea fi NUMAI NEGATIV deoarece NU a existat cantitatea, concentratia necesara de hormon hCG de a fi detectata de reactivul din tester. Ambele teste de sarcina au fost efectuate INUTIL fiindca in acel moment inca NU a inceput sa fie PRODUS si din acest motiv NU EXISTA in urina hormonul hCG. In cazul in care contactele sexuale probabil neprotejate si ejacularea spermei in vagin a avut loc/s-a produs/intamplat intr-una sau mai multe zile ale perioadei 29 August - 2/3 Septembrie, atunci poate exista o sarcina instalata in uter. NU pot exista simptome DE SARCINA in acest moment. Testul de sarcina al carui rezultat sa fie VALID, VALABIL si 100% EXACT/SIGUR si CORECT se poate efectua incepand cu data de 21/22 Septembrie. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 ore | sweetangels a răspuns:,, Deochi vrei sa zici?! '' raspuns demn de o imbecila care nu reuseste sa formuleze nici macar o propozitie corecta. rolling on the floor Doar o retardata cretina si absolut idioata poate considera o analiza serioasa ca fiind un copy-paste. NO COMMENT rolling on the floor rolling on the floor

| NRazvan a răspuns:

In sfarsit, cineva care vrea sarcina, nu se fereste de ea laughing Din ce zici tu, cam vrei sa-ti programezi copilul intr-o anumita perioada a anului. Poate destinul nu il vrea nascut in aceeasi perioada cu cea la care te-ai gandit tu, eu zic sa mai incerci in continuare, trece-l pe sot la dieta cu carne si succes big grin