| nolifee a întrebat:

Sall`! vorbesc cu un baiat cu vreo 6 ani mai mare care are iubita de 2 ani. de ceva timp ma tot cauta,ne vedem, vorbim si imi spune ca ii place de mine fara sa imi faca avansuri. Spune ca vrea sa fim impreuna ..Nu stiu ce sa fac. Problema e ca si mie imi place de el.Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci ceva si sa nu actionezi din impuls. Faptul ca el are prietena demosntreaza cum poate el sa fie si exista posibilitatea sa faca la fel si cu tine dupa o perioada.Gandeste-te daca intr-adevar merita, daca ceea ce simti pentru el nu e cumva ceva trecator.Una este sa iti placa de cineva si alta este sa iubesti. Pune-te si in locul prietenei lui sa vezi cum ar fi sa fi tu cea care afla ca te paraseste pentru alta.Baftawinking

| nastasevioleta a răspuns:

Intreaba-l cum ramane cu relatia pe care o are, de ce nu mai vrea acea relatie, incearca sa afli mai multe. exista si sansa sa vrea sa te prosteasca, sa fie cu amandoua in acelasi timp.depinde de cat de bine il cunosti si cata incredere ai in el.