| nolifee a întrebat:

Sall`! vorbesc cu un baiat cu vreo 6 ani mai mare care are iubita de 2 ani. de ceva timp ma tot cauta, ne vedem, vorbim si imi spune ca ii place de mine fara sa imi faca avansuri. Spune ca vrea sa fim impreuna ..Nu stiu ce sa fac. Problema e ca si mie imi place de el.Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Pai ce sa faci? Il placi? E al tau...
Dar cred ca mai intai ar trebui sa te asiguri de asa-numita "iubita de 2 ani", banuiesc ca daca ai precizat acest lucru, ori inca este cu ea, ori iti este teama sa fi cu el dupa ce s-a certat cu ea.
Eu, ca fata, urasc sa ma combin cu un baiat ce abia a terminat o relatie de ani, dar nu vreau sa te sperii, fa-i cum simte inimioara ta!
Bafta!

| MadalinaElena5 a răspuns:

Pai normal varsta nu conteaza in dragote dar aici nu stiu ce sa zic. Daca are iubita..Si gandeste-te care sunt avantajele si dezavantajele acestei relatii, tu stii ce e cel mai bine pentru tine.Nu pot sa iti spun eu ce sa faci.In primul rand nu il cunosc pe el si pe tine. Oricum sper sa faci cea ce e mai bine.