| anonim_4396 a întrebat:

Sallut TPU, ok am o problema, m.am apucat de baschet de ceva timp, aici am cunoscut o fata speciala, care nu imi mai iese din cap, blonda ochi albastrii, frumusica foc si ea este sefa pe teren, ii face pe toti

Ideea e asa, i.am zis ca imi place de ea, in vara simteam ca ma place, a venit la mine acasa fara sa o invit, ceva gen a intrat cand am intrat si eu in casa laughing

Si am intrebat-o daca ma place, imi da o sansa (ea nu mai a avut iubit pana acuma si ma mir) si a evitat intrebarea rau, la modul ca schimba subiectul sau zice ca se culca
Peste ceva timp(intre timp ne, am mai certat dupa aia nu mai am vb cu ea) am vorbit din nou cu ea, si am decis sa o tachinez spunandu.i ca nu ii pasa de mine iar aceasta nega, spunea ca ii pasa
Cel mai bun prieten al meu mi-a zis sa o intreb ca nu am nimic de pierdut... si am intrebat-o, din nou a evitat, si la un moment dat a spus ca imi zice ziua urmatoare si tot nu mi-a zis...(intrebarea a fost pusa pe facebook) dupa aia am mai vorbit cu ea si am facut.o sa rada mult si a zis ca se supara pe mine daca o mai intreb daca ma place sau imi da o sansa si am niste intrebari(am mai avut vreo 4 fete inainte dar nu mi.au placut asa mult ca ea )

1.Motivul pentru care nu imi zice este ca nu stie cum sa ma refuze? Sau ca e prima ei relatie si nu stie ce sa zica si evita subiectul?

2. Daca m.as duce fata in fata si as intreba-o mi.ar raspunde?

3.Ce ar trebui sa ii mai zic? ( ea imi zice ca ii pasa, daca ii zic ca o iau ca pe un nu, imi zice "ia.o cum vrei" si imi pune fata trista )
I.am zis ca anulez intrebarea si sa o uite si a zis te urasc straight face si nu mai inteleg nimica pff straight face

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu iti va raspunde fata in fata. Cred ca fata te place, dar sunt oameni carora nu le place sa admita acest lucru. Nu o mai intreba, spune-i tu ca o placi si fa-i complimente. Apropie-te de ea, incearca sa o iei in brate, invit-o pe afara. Ia-o usor, ai rabdare cu ea.

6 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Tu esti prost sau esti prost? I-ai zis ca iti place de ea si te-ai trezit cu ea la usa ( ghici de ce a venit la tine?=> un indiciu.o mananca). Si evident tu nu i-ai dat ce are nevoie si ai inceput sa aberezi de relatii si sentimente si foste relatii. Cu alte cuvinte, tu nu vezi ce este in fata ochilor! (si PS: ti-ai ratat sansa sa o ai ) Ce faci tu acuma este sa o sufoci, sa o stresezi. Daca te-a placut destul de mult incat sa vina la tine acasa, sa fie dispusa sa se arda cu tine din start, e clar ca acum nu mai simte decat nervozitate in ceea ce te priveste pe tine. NIMENI nu suporta stresantii!

| grab a răspuns:

Poate a cunoscut alt baiat mai atragator sau cu mai multa deschidere intre timp.
tu mai incearca din cand in cand asa cate o gluma cu specific de reproducere vezi ce zice...

| Matra_Alex_1993 a răspuns (pentru grab):

Nu stiu omule, poate, sper sa nu

| melisssza a răspuns:

Te place si asta este clar. Daca evite sa-ti spuna raspunsul la intrebare. In plus esti,, baschetbalist", iar fetelor care joaca baschet de obicei le plac baietii care joaca baschet. Sspun asta din propria experienta. Bafta!

| Matra_Alex_1993 a răspuns (pentru melisssza):

Sper, mersii mult...

| Matra_Alex_1993 a răspuns:

Relaxeaza.te omule, nu, nu o stresez, recunosc sunt super curios, am mereu tentatia sa o intreb, daca nu vb cu ea imi zice ca ii pica rau, la modul ca nu vreau sa mai vb cu ea, ma intreaba ce fac pe facebook, nu nu cred ca sunt stresant, dar nu stiu cum sa o abordez ma intelegi? Uite, am nevoie de niste sfaturi sau pareri, daca vrei sa fii asa, nu mai raspunde omule, oricum o parte din raspunsul tau e super adevarat, doar am nevoie de incurajari :/