| EuSiPunct a întrebat:

Sallz:*... Ce pot sa fac daca sunt cu un baiat de care la inceput nu mi-a placut dar am fost cu el ca sa nu fiu singura sau ca sa nu ma plictisesc singura si mereu ma ruga sa ies afara si nu ieseam dar pana la urma am iesit 1 zi cu el si dupa nu am mai iesit vreo 2 a zile si mi se facut dor de el pur si simplu am inceput sa-l iubesc simteam ceva pentru el si nu stiu ...asta inseamna ca il iubesc sau este doar asa ceva de moment? ar trebui sa ma despart d eel sau sa raman in continuare de el? ca daca ma despart el o sa fie cu altcineva si eu sunt geloasa.straight facestraight face ajutorr! plspuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Alessyaaa a răspuns:

Din moment ce ai spus ca daca o sa fie cu altcineva o sa fii geloasa, ar putea fi dragoste.Adica sigur simti ceva pentru el, ti-e dor de el...Nu te desparti de el! Rar gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa il iubesti si tu...happy

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Pai incepe sa iti placa de el, Iubire ink nu, o persoana o poti iubi dupa 5-6 luni, Iubirea e ceva serios. tu acum il placi.
Si iti recomand sa ramai cu el, daca nu vrei sa ai neplaceri in viata ta sentimentala, sa plangi pe la colturi, sau sa fac ispume la gura cand il vezi cu alta.
Bafta!

| Alessyaaa a răspuns:

Kiddu95big grine cand te nasti pana cand mori, IUBESTI! Asta e. Iubirea nu vine cu limite de ani.Incepi la 20--->termini la 80. Ce naiba, toata lumea iubeste.Iti iubesti, parintii, iti iubesti familia.Tot dragoste e,dar altfel de dragoste.
KiDa,atunci cand vei iubi pe cineva, vei sti acest lucru fara prea multa filozofie. Dragostea nu are reguli.E doar dragoste. Daca tu simti ca-l iubesti pe baiatu ala, nu te desparti de el.Succes in continuare!:*:*:*:*:*

| Alessyaaa a răspuns:

Dar...am uitatlaughingNu fi cu el doar ca sa fii cu cineva, mai tarziu poate afla si se va simti foarte aiurea.Nu fi cu nimeni din mila, ci doar daca il iubesti cu adevarat.Gata! Acum am terminatlaughing:*:*:*

| Scliparici a răspuns:

Eu cred ca incepi sa-l placi si sunt sigura ca o sa fie ceva frumos intre voi, sfatul meu ar fi sa nu te desparti de elwinking

| Kiddu95 a răspuns:

Si la 13-14 ani inca nu o poti numi dragoste laughing
Atractie poate da... Eu iti dau un sfat. Tine de baiatu` asta pana nu mai simti nimic happy