| Marius837373 a întrebat:

Acum 1 ani am inceput sa mă masturbez(sunt baiat), mă masturbam zilnic, rareori de 2-3 ori pe zi. In ultimile 2 luni am lasat-o mai moale (de 3-4-5 ori pe saptamana). Acum daca ma uit la un film porno ma excit in 2 minute maxim. De ce? Inainte dura si 30 minute. Cum pot rezolva asta, va rog frumos luati in serios si fara glume.Țin sa precizez ca am 14 ani.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu te mai uita, sau fă pauză după (fiecare) un minut și 50 de secunde.

| Algo098 a răspuns:

Daca vei vedea si mai multe filme, te vei obisnui cu ele si timpul de 2 minute se va prelungi, deci cred ca asta e solutia: mai multe filme.

| RusCarmen a răspuns:

Cu cât te masturbezi mai des cu atât vei termina mai greu. Acum nu te gândi la 3-4 ori pe zi. NU! Dar sa o faci regulat. Asa organismul se v.a obișnui și vei termina mult mai greu.

| AlexandraDL a răspuns:

E absolut normal si da cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu filmele. Probabil te-ai obișnuit ca masturbarea sa fie aproape in fiecare zi si a devenit o obisnuinta