| Mariim a întrebat:

Salut, acum 2 saptamani mi s-a rupt puțin din "ața" penisului, după aceea s-a cicatrizat și acum când am avut un alt act sexual mi s-a rupt iar puțin din ea.Așa se va întâmpla mereu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Respectiva rana s-a redeschis la prima fortare mai serioasa, fiindca leziunea produsa in urma cu 2 saptamani NU s-a cicatrizat intr-un mod corect/normal. In mod normal este nefiresc sa se produca asa ceva, dar daca se va repeta si alta data inseamna ca acel tegumen are o constitutie mai aparte si intr-o astfel de situatie vei fi nevoit sa te prezinti la UROLOGIE pentru a ti se cauteriza respectiva leziune. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Scurgerea de sange la al doilea act sexual s-a produs din cauza ca rana produsa la prima ruperea atei nu a fost cicatrizata complet. Daca se mai intampla sa mai sangerezi si la urmatoarele acte sexuale, care ar trebui sa fie dupa o perioada de cel putin o luna de zile, trebuie sa consulti un medic urolog pentru a vedea de ce sangerezi la fiecare act sexual.

| sweetangels a răspuns:

Te-a durut?