| Freakystund a întrebat:

Salut.Acum 3 luni s-a incheiat relatia care o aveam de aproximativ 2 ani.In prezent tot ne mai lovim unul de celalalt toata lumea vrea inca sa se mai bage chiar daca numai exista poate nimic intre mine si ea. Acum 2 seri i-am spus hai sa ramanem prieteni daca tot o sa ne lovim unul de celalalt. Daca vrei sa afli ce mai fac ma intrebi pe mine nu pe altcineva si putem sa avem o discutie amicala.Problema este ca nu stiu daca este ok sau nu.O parte din mine mai spera pe viitor sa fim impreuna. Spuneti-mi cum sa procedez? Sa pastrez prietenia asta cu ea? Vorbim pe facebook pe whatssapp de vazut nu avem cum sa ne vedem ca eu sunt in Germania ea in Romania.Dar im e frica ca atunci cand o sa fiu in tara o sa ne vedem si poate o sa sar pe ea de bucurie poate ea pe mine. Spuneti-mi va rog cum sa procedez ce sa fac

17 răspunsuri:
| piticelm a răspuns:

Si eu am o situatie asemanatoare, tot cam aceiasi perioada, tot distanta, tot despartire.Eu numai vorbesc cu el, dar nu pentru ca as vrea o alta relatie, ci din alte cauze.Dar inca vorbesc cu familia lui, poate cand va veni..va veni si la mine, poate.mi-ar placea sa aiba in gand ce ai tu.Tu fa ce te indeamna inima.

| Freakystund explică (pentru piticelm):

Eu m-am gandit sa ma duc in vara sa vorbesc cu parintii ei sa ii mai sun de sarbatori sa mai vorbesc cu tatal ei ca ne intelegeam super bine... sper doar ca ea sa nu ma respinga cand ma va vedea.Inima asta ma indeamna sa nu renunt definitiv altu in locul meu ar fi renuntat demult dupa tot ce s-a intamplat si tot ce s-a spus happy dar eu nu pot tot cu ea in gand ma trezesc tot cu ea in gand adorm.Numai doare cum durea la inceput dar tot ea e acolo in sufletul meu.Asa cum e o iubesc! Sper doar ca sentimentele ei sa fie la fel cand o sa ma vada

| piticelm a răspuns (pentru Freakystund):

Pai nu cred ca iubirea trece asa repede.Si eu pot sa ii zic acelui baiat ''nu te mai vreau gata'' dar in sufletul meu nu este asa.Mi-as dori sa ma caute atunci cand va veni.Nu renunta, nu pana vezi ca nu se mai poate.Eu cred ca are aceleasi sentimente chiar daca zice ea asa, eu vorbesc din proprie experienta, as zice orice doar ca sa il doara si pe el, dar imi este extrem de dor de el si cred ca daca ar veni la mine, as sari in sus de bucurie.

| Freakystund explică (pentru piticelm):

Faza e ca ea im demonstreaza ca e alta persoana prin vorbe este devina si anturaju care il are ea umbla azi cu unu maine cu altu iese cu altii se distreaza se duce in cluburi dar nu cred ca m-a uitat nu cred ca a uitat tot ce am facut impreuna in 2 ani si cuvintele si gesturile happy. Toata lumea im spune sa o uit ca a devenit o femeie pe interes ca ii plac distractiile ca nu o mai intereseaza altceva dar stiu ca nu e asa stiu ca e doar o masca care si-a pus-o.Am sa renunt doar atunci cand im va spune fata in fata numai vreau

| piticelm a răspuns (pentru Freakystund):

Asa gandesc si eu, ca atunci cand imi va spune in fata ca s-a terminat, atunci voi pune si eu stop, dar momentan nu este vorba de asta.Se vede ca o iubesti mult de inca nu ai renuntat, oricum daca este dragoste adevarata, nu ai cum sa renunti asa usor. Daca te intelegi bine cu tatal ei, mai vorbeste cu el, mai da-i un telefon.Eu vorbesc aproape zilnic cu cineva din familia lui si ma face sa ma simt un pic mai bine happy Tu o cunosti cel mai bine, nu te lua dupa lume. Apropo, scuze daca te plictisesc cu vaicarelile mele happy

| Freakystund explică (pentru piticelm):

MAi bine lasa-mi un id sau un fb happy si discutam acolo daca vrei.Stai linistita nu ma plictisesti deloc.O iubesc asa cum e nebuna cum era dupa distractii rasul meu perfect ochii o ador sper doar sa nu gaseasca pe altcineva sa se indragosteasca de altcineva.SI cu tatal ei si mama ei ma inteleg super bine ultima data cand am vorbit la telefon mama ei mi-a spus sa raman aici ca ea tot cu mine o sa fie sa fac ce mi-am propus dar..nu o pot obliga ei sa ramana cu mine.Eu vreau sa ii ofer tot ce are nevoie. Vreau sa cumpar o masina sa strang niste bani dupa ma pot intoarce la ea.Dar cine stie ce o sa mai fie pe viitor... sper din tot sufletul sa nu ma uite si atunci cand o sa ma vada sa se bucure.

| piticelm a răspuns (pentru Freakystund):

Da-mi tu id-ul tau si te bag in lista.

| Freakystund explică (pentru piticelm):

Parasev

| piticelm a răspuns (pentru Freakystund):

Ce id simplu ai, ok, te bag in lista acum.

| ingerasfitos a răspuns:

Spune-i ca inca o mai iubesti si ca vrei sa continuati relatia dupa cum sp ca intreaba pe altcineva de tine. spune-i ce ti-am sp ca mai incolo o sa va para rau amandurora sa nu intervina altcineva intre voiwinking

| Freakystund explică (pentru ingerasfitos):

O iubesc dar relatie la distanta ea numai vrea...eu sunt aici ea acolo...a spus ca vrea doar distractii momentan.si acuma vorbeam cu ea i-am spus ca aseara am iesit in oras am baut ceva si mi-a zis ceva de genul nu am zis ca nu ai voie sa vb capatana nimic nu intelegi numai bea. oare inca o mai intereseaza sau se mai gandeste ca pe viitor o sa mai fie ceva? sau ma vede doar un simplu prieten?

| ingerasfitos a răspuns (pentru Freakystund):

Pai ia-o la tine daca nu spune-i sa te astepte daca te iubeste cu adevarat spune-i ca tu esti acolo sa faci rost de bani sa ii faci un rost in viata spune-i ca pentru ea esti acolo si cand vei veni in tara o sa fie frumos o sa faceti tot ce vrea ea si vezi ce iti spune daca iti da un raspuns gretos inseamna ca e cu altcineva si ca nu mai vrea sa aiba treaba cu tine...

| Freakystund explică (pentru ingerasfitos):

De asteptat a zis ca nu ma asteapta..am avut discutiile astea dupa despartire si ne-am despartit urat.A zis ca vrea sa se distreze are 18 ani si e la varsta cand trebuie sa cunoasca dar verisoarei mele acum cateva zile i-a spus ca inca ma mai iubeste doar ca nu cred ca vom mai fi impreuna.In vara o sa ma duc la ea sa o surprind si daca ma iubeste va reactiona ok daca nu o sa ma intrebe de ce o caut parerea mea.Mi-a spus ca ea acum vrea sa aiba pe unu azi maine pe altu ca sa iasa in oras.Are si un anturaj destul de dubios niste fete de 2 bani

| ingerasfitos a răspuns (pentru Freakystund):

Pai daca spui ca vrea sa fie azi cu unu maine cu altul inseamna ca nu e o fata prea cuminte si nu cred ca vrei sa o iei de la alti adica sti tu ce vreau sa spun ea nu se poate numi o fata cu care sa iti faci casa... parerea mea e sa iti cauti pe altcineva care sa te aprecieze pentru cine esti nu sa te judece si sa iti spuna ca vrea sa fie cu altii... poate i-a spus verisoarei tale ca inca te mai iubeste ca sa nu pice de *** in fata eiwinking eu zic sa o mai incerci daca vezi ca tot asa e las-o nu e de tinewinking

| Freakystund explică (pentru ingerasfitos):

Ce sa zic e mica inca nu gandeste...dar ma gandesc de ce vrea sa ma pastreze ca prieten?happyoricum suntem departe unul de celalalt normal ca ii convine sa se distreze ...decat sa stea dupa mine

| ingerasfitos a răspuns (pentru Freakystund):

Gandeste-te ca este si fata nu este baiat un baiat daca ii pica palaria o ia de jos o scutura si o pune in cap dar la o fata e f rusinos ea inseamna ca te iubeste dar impunei si tu anumite chestii acum depinde si de tine daca o iubesti atat de mult ii poti accepta toate mofturile happy

| Freakystund explică (pentru ingerasfitos):

O iubesc mult dar momentan nu pot sa fac nimic in tara nu pot sa ma intorc acum la vara.ea are si bacu anul asta si ma gandesc ca nu ii arde de relatii serioase.O sa raman prieten cu ea si poate pe viitor o sa mai fie ceva.