| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum 4 luni am ajuns cu o tipa in camera la un party si nu mi s-a sculat, oricat am incercat nu am reusit sa o scol, (mentionez ca aveam si foarte mari emotii pentru ca a fost prima mea tentativa de a face dragoste) recent m-am indragostit pentru prima oara de o fata care nu are neaparat cel mai frumos corp,(mentionez ca si ea ma place pe mine) problema este ca imi este frica sa o intreb daca vrea sa iesim, sa intram intr-o relatie si sa mi se intample acelasi lucru, am 18 ani, ce este de facut?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Frica sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine? De ce?
Este grasa, mare, imensa, este batausa, sau de ce ti-ar fi frica?

| mihai69 a răspuns:

Eșecul tău din trecut e firesc. Și nu e imposibil să se repete. Dar nu trebuie să te stresezi. Dacă totuși se mai întâmplă, mergi; a un psiholog să rezolvi inhibiția. Și mai ales, tratează evenimentul relaxat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca erectia porneste si de la creier.Cel mai probabil nu erai atras deloc de acea fata. Daca e cea potrivita vei sti/simti.

Si vezi ca atractia sexuala e diferita fata de actul de
a te indragosti.Ele ar trebui sa coexiste, insa nu e mereu cazul.Te descurci tu.

| VoidEternal a răspuns (pentru dullcat):

De fapt, doar de la creier pornește. Cea mai puternică atracție este cea care apare atunci când sunt apăsate (mental) butoanele corecte. In ceea ce privește fizicul... noaptea, toate pisicile sunt negre.

| dullcat a răspuns:

Mai adaug ca o poti invita in oras si sa aveti cateva intalniri fara sa sariti direct in pat, asa cum vezi in filme.Deci ar fi mai intelept ca mai intai sa iti aduni curajul de a vorbi cu ea, ca pana la sex mai e de asteptat.Cand ajungeti acolo, atunci e justificat sa iti faci griji.In rest nu are sens.

| Emilian65 a răspuns:

Lasă emoțiile și leagă o relatie cu fata respectiva.