| anonim_4396 a întrebat:

Cand sunteti prima oara in pat cu cineva nou(o noua relatie) aveti emotii? nu va simtiti nesiguri de ce va urma? daca nu-i va placea? >:" cum pot scapa de aceasta"frica"?

6 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Cand esti in pat cu cineva, indiferent a cata oara, trebuie sa te gandesti la tine, sa simti placerea ta. Poate suna egoist dar nu e.Ca sa poti sa faci pe cineva sa-i placa trebuie sa inveti sa faci ceea ce-ti place nu ceea ce crezi ca i-ar placea.

| Anecherry a răspuns:

Da am emotii intr-o noua relatie; si am si unele temeri dar le infrunt si asa se spulbera.

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Lucrul acesta tine strict de tipul de persoana ce esti. Daca simti ca ai frica, incearca sa discuti mai mult cu persoana de langa tine, pentru ca, cunoscand'o, scapi de sentimentul asta.
Iar daca nu'i va placea...asta e! Experienta se capata pe parcurs, nu trebuie sa intervina rusinea sau nesiguranta! happy
Iar pentru curaj, se stie prea bine ca un pahar de ceva ajuta intotdeauna!happy
Succes!

| alex1991 a răspuns:

Mi s-a intamplat prima. si a doua oara:d din cauza necomunicarii, data viitoare mai mult ca sigur n-o sa fie asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cazind prada unor dorinti si trairi sincere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima oara? cineva nou? o noua relatie? imi pare rau dar aste ganduri contravin convingerilor mele despre dragoste sincera, despre iubire vesnica, si despre o relatie statornica.