| Akop a întrebat:

Acum ceva vreme am cunoscut o fata si m-am indragostit extrem de mult de ea si ea de mine.ea este acum in Italia si va veni peste putin timp adica la vara, numai ca e foarte foarte timida.Voi cum credeti ca ar trebui sa o abordez? Si va rog fara comentarii idioate, sa raspunda cei seriosi si cu intentii bune.Ms

5 răspunsuri:
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Daca si ea te iubeste... atunci DA! Dar sa fii un cavaler si un baiat dulce romantic! Ca sa nu isi faca o impresie proasta! happy

| mihnulet a răspuns:

Eu am trecut prin aceas situatie si tot ce trebuie sa faci este sa ii pui intrebri dar putine si sa o aculti culegand informati pe care sa le folosesti in subiecte casa o faci sa se simta mai in largul ei. apoi nu o sa mai fie asa timida si poti sa te relaxezi si sa ii vb din inima, a da! cand vb cu ea sa te uiti la ochi iei pentru ca daca are pupilele dilatate inseamna ca ii place ce ii spui si daca are pupilele ochilor mai mici inseamna ca nu-i place ce ii spui si ar trebuie sa o intrebi aalt cv sau sa ii spui alt cv.
ma bucur ca te am ajutat happy

| AliSeya a răspuns:

Si eu am fost timida și cred ca pot sa iți dau un sfat cum sa o iei. Iao de mana si uitate la ea si spune-i ca nu trebuie sa fie timida trebuie sa fie ea însuși. Spune-i ca o iubești/ o placi si ca trebuie sa fie naturala.Saruta`te cu ea ia-o in brate. E la început după o sa fie energica cu tine ( normala). Altceva nu știu ce pot sa iti spun decât multa bafta.

| Akop explică:

Scuza-ma ca imi permit sa te contreazic dar gresesti, fata asta nu e ca oricare alta fata, si pentru ea as merge si pana la capatul lumii asa ca nu e cum spui tuwinking

| Annutza1998 a răspuns:

Daca si ea te iubeste pe tine ar trebui sa-i spui ce simti pentru ea! Mai intai ar trebui sa afli mai multe lucruri desprea ea, sa vezi ce ii place si ce nu!
P.S. Daca ei nu-i plac anumite lucruri care tie nu-ti plac nu inseamna ca nu puteti fi impreuna doar pentru ca sunteti putin diferiti! Ba din contra! De multe ori se spune ca opusurile se atrag!
Fundita?