| tanaseandrei a întrebat:

Salut.acum o luna am avut contact sexual cu prietena mea si am ejaculat in ea.in mod normal trebuia sa ii vina ciclul pe 23 luna trecuta dar nimic.am facut un test de sarcina si a iesit negativ.dar trebuia sa ii vina acum cateva zile si inca ii intarzie.o sa mai facem un test si maine.am mari emotii.se poate inampla sa intarzie o luna?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate din cauza unor dereglari hormonale sa iti intarzie mai mult [mie mi-a intarziat 21 de zile o data si nici acum dupa 2 ani nu stiu motivul]dar ea sa mai repete testul si eventual sa consulte si un ginecolog

| Vix999 a răspuns:

Se poate sa intarzie dar dat fiind faptul ca ai ejaculat in ea ...este si mai posibil sa fie insarcinatawinking Nu va mai bazati pe teste. Sa se duca la un ginecolog!

| WhiteLover a răspuns:

Se poate sa ii intarzie chiar si mai mult.cauze:stres,chisturi,dereglari,sarcina.nu stiu daca stii, dar un test de sarcina este mai eficient daca trece cel putin 7 zile de la contact, si cu urina de dimineata. daca ii e frica de ginecolog, mergeti impreuna la spital sa isi faca un test de sange, care ii va arata sigur daca este sau nu insarcinata, si nu este nici scump happy

| tanaseandrei explică (pentru WhiteLover):

Trecuse 9 zile..am mai facut unul in seara asta tot negativ.

| yanira4u a răspuns:

Sau poate a ramas insarcinata.nu stiu daca ai aflat da cica daca ai contact sexual neprotejat se poate sa ramai insarcinata

| tanaseandrei explică (pentru yanira4u):

Nu cred ca e momentul de arogante/

| yanira4u a răspuns (pentru tanaseandrei):

Eu cred ca e momentul. nu era mai simplu daca va protejati?

| tanaseandrei explică:

Nu cred ca e timpul sa facem arogante