| AnTiBioTic a întrebat:

Acum o saptamana am facut sex neprotejat.azi am vazut ca pe capul penisului mi-au aparut niste pete rosiatice si inca o chestie alba care inveleste capul acestuia, iar cand trag pielea de pe penis este derajant/dureros.ce poate fi si cum sa scap de chestia asta? saptamana asta am luat un tratament cu antibiotice pentru alta boala.Ps. am postat aici pentru ca mi-e putina jena sa ma duc la un dermatolog

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Posibila o candida accentuata si de la antibiotic, dar tot va trebui sa ajungi sa faci analize, nu te tratezi dupa ureche

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ramai cu jena si eventual cu boala. prin minune nu scapi ci doar in urma unui consult medical

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o INFECŢIE genitală ( chiar BTS )...

TREBUIE să mergi la un un control la medicul specialist dermato-venerolog!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie şi CERI Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! ai o candida de toata frumusetea, fuga la medic, pe viitor mare atentie la igiena si la protectie

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Faceti amandoi examen al secretiei si al urinei (urocultura) insotite de antibiograma (daca este cazul). Pe durata tratamentului protejati-va local cu prezervativ pentru ca vindecarea sa fie completa.

| Capriciu a răspuns:

Buna! Posibil sa fie o infectie, insa cel mai bine ar fi sa te consulte un medic, caci sa nu fie ceva mai grav asa ca pentru sanatatea si binele tau pleaca la un medic.Pa!

| Danieladr a răspuns:

Salut ma. poti conctacta te rog?