| anonim_4396 a întrebat:

Salut acum o zi in urma am avut relatii sexuale cu prietenul meu, dar nu am folosit prezervativ! insa nu a ejacuat in mine... sunt sante mari sa ramin indarcinata... daca actul sexual a avut loc la 12-13 zile dupa menstruatie. ajutatima

Răspuns Câştigător
| AnonimKid1995 a răspuns:

Sansele sunt foarte mici de a ramane insarcinata fara a ejacula in tine sau in lipsa mensturatiei, cel mai sigur iti iei un test de sarcina iar pe viitor foloseste prezervativul, nu a fost inventat din lipsa de ocupatie ci din necesitate!

7 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Adevarul este ca a12 si a13 zi dupa menstruatia sunt cele mai fertile, asa ca ar fi sanse, acum daca nu a ejacula in tine sa nu iti faci griji.

| OanaG a răspuns:

Sunt sanse.si mari. ERsti in perioada fertila, si chiar daca nu a ejaculat, exista acel lichid seminal care contine spermatozoizi.
Peste 2-3 saptamani, test de sarcina!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu era de ajuns ca ati facut sex neprotejat, dar ati facut si in perioada fertila.

sfat:

un prezervativ e mult mai ieftin decat scutece pe 2 ani

| Vix999 a răspuns:

Da, sunt sanse.

| CameliaS a răspuns:

Eu zic să stai liniștită. Șansele să rămâi însărcinată sunt destul de mici. Ai grija data viitoare să te protejezi mai mult și să îi spui prietenului tău că acest "moft" inconștient, poate avea urmări foarte gravă, de lungă durată.
Toate cele bune!

| anonim_4396 explică (pentru CameliaS):

Mersi mult pentru sfat

| Sultan a răspuns:

Sunt foarte mici sansele, nu-ti fa griji