| Seraph14 a întrebat:

Acum vreo 2 luni mi-a placut de o fata. Am fost cu ea un timp si dupa ne-am despartit. Ea s-a imprietenit cu alti baieti dar mie cred ca tot imi place de ea. parca a ramas undeva in inima mea. ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la ea?

Răspuns Câştigător
| Lummy a răspuns:

In primul rand vezi si tu daca iti place de ea sau e ceva trecator. vb cu tu cu ea si vezi daca mai simte ceva pentru tine. daca nu incearca sa nu te mai gandesti la ea, gaseste altceva de facut. poti de exemplu sa iesi cu baitii afara, in parc, la fotbal...vezi si tu.succes!

4 răspunsuri:
| KySyB3B3 a răspuns:

Poate te'ai obisnuit sa stai cu ea, poate nu poti sa o vezi cu altii. poate si ea mai tine la u, poate poti salva ceva din ce a fost.Si fara atat de des folosith "poate" vezi ce iesasmug

| Micuța_8438 a răspuns:

Pai fa si tu la fel imprieteneste`te cu alte tipe
Sau daca nu te tenteaza ideea cauta-ti alte hobby-uri sunt o gramada de lucruri pe care ai putea sa le incerci
Dar sfatul meu sa te imprietenesti cu alte tipe pentru ca asa vei cunoaste oameni noi cu personalitati diferite...iar ea va vedea ca poti fi fericit si fara ea!
Bafta!

| Seraph14 explică:

Va multumesc tuturor.

| george5mh a răspuns:

Stiu ca nu te ajut dar nu prea ai cum sa uiti de o dragoste asa usor. Ai putea sa incerci si tu sa cunosti alte fete si asa poate se aprinde o alta scanteie si o elimina pe prima. In orice caz daca nu iti gasesti o alta fata de care sa iti placa la fel de mult sau un hobby nu o vei putea uita usor.