| Bugi_6159 a întrebat:

acuma nu de mult am vazut o fata pe facebook care chiar m-a dat pe spate. Adica asa fata mai frumoasa nu am vazut niciodata. In fine. Eu o stiu asa unpic si cred ca si ea ( avem un prieten comnu ) in fine ma intrebam cum as putea sa intru in vorba cu ea. Adica ce as putea sa ii scriu pe facebook. Asa ca sa ne inprietenim si asa incet incet sa ne cunoastem din ce in ce mai bine. Si dupa ce ii scriu dati-mi daca va rog cateva subiecte bune de vorbit. Va multumesc foarte mult si imi cer scuze daca nu ii categoria care trebuie.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa o identifici. Sa intri ce ea in vorba.Sa o complimentezi, eventual s-o aburesti (asa putin). Pe urma sa-i propui sa va intalniti in realitate si doar daca accepta iti poti pune si intrebarea referitoare la discutie. Dar te asigur ca nu va fi nicio problema, principalul este sa reusesti s-o intalnesti.In realitate.

| SkyPilot a răspuns:

Vezi pe profilul ei ce o intereseaza si incepi discutia de acolo. Afla tot ce poti despre ea, vei gasi noi subiecte de discutie si vei afla unde o poti invita. Dupa cateva discutii incepi sa ii faci complimente SINCERE, ca nu e proasta happy Invit-o pe afara si cand va intalniti ii oferi un trandafir rosu. Vorbesti despre ea, ii va face placere, fiecaruia ii place sa vorbeasca despre sine.