| dulcikata17 a întrebat:

Am 15 ani si as avea nevoie de un sfat...v-as ruga sa ma luati in serios pe cat posibil! o prietena de la liceul la care as dori sa ma duc si eu mi-a vorbit despre un baiat singur, am vb cu el cateva luni ca prieteni si inca vorbim, el are 17 ani si e matur psihic cat si fizic as spune eu ..isi doreste o fata serioasa etc, dar problema sunt eu, ma consider nepotrivita pentru el chiar daca nu ne am vazut in real ..precizez ca suntem din acelasi oras si m-a intrebat de cateva ori daca vreau sa iesim, dar mereu am gasit scuze ca : am teza, nu pot etc. Acum 2 saptamani am fost la o activitate la el la liceu si l-am vazt pentru prima oara in Real,el nu m-a recunoscut si chiar s-a mirat cand i-am zis pe Facebook despre asta happy el mi-a zis sa nu renunt la el fiindca daca imi doresc ceva si mi-l doresc enorm, sa lupt pana il voi avea (acel lucru). Mi-e teama ca nu va fi, eu gandesc mereu pesimist, am o gandire negativa, nu sunt matura ca si el.dar el mi-a zis sa ne cunoastem si vom vedea daca va fi sau nu..acuma mie teama deoarece am mai fost refuzata de baieti in trecut si nu sunt asa frumoasa fizic, el spune ca sufletul conteaza..si il cred, dar mie teama, ma tot gandesc daca sa renunt la el sau nu. Voi ce sfat imi dati? Sa renunt la el sau nu, sa ma vad cu el cat mai repede posibil sau nu?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

,,el mi-a zis sa nu renunt la el fiidnca daca imi doresc ceva si mil doresc enorm, sa lupt pana il voi avea (acel lucru)."
Daca nu scriai asta, sincer, nu stiam ce sa zic. Pai, e clar ca si el vrea sa te cunoasca mai bine, chiar si IRL daca se poate. Nu renunta la el, atat timp cat stii ca acel baiat te-ar accepta in viata lui. Nu merita sa pierzi aceasta sansa. Daca e baiat serios si mai matur, e perfect. Ia gandeste-te cate zeci de mii de fete si-ar dori un baiat de genul asta? Crezi ca toate vor golani? Gandeste-te ca esti o fata foarte norocoasa, care are o sansa la un baiat de genu' Poti zice ca ai tras lozul cel mare. SI NU-L PIERDE. Faci cea mai mare prostie din viata ta. Citeste si baga la cap. Nu renunta la el. Oricum, daca renunti la el, ce rezolvi? Ti-e frica ca nu o sa te accepte? Ok. citeste ce ti-am scris la inceputul mesajului si revino. Gata? Ai citit? Acuma ti-e clar ca si baiatul ala te accepta? Si ca sunt foarte putine sansele sa te refuze? Ce ar putea sa mearga gresit? Mai rau iti faci daca continui asa, nu mai zic de renuntat. Aualeu... la asta nici sa nu te gandesti.
Ok, acum totul pe scurt rolling on the floor. Invita-l in oras, si descarca-te, la vorbe (nu la altceva). Spune-i tot, tot ce simti pentru el (nu direct, ia-l usor) Uite. acum ca tot sunt sarbatorile, de ce nu? (sezonul imperecherilor) rolling on the floor (si nu, nu-mi bat joc. Atat timp cat intrebarea ta e serioasa, asa o sa fie si raspunsul meu) Mult noroc!

| dulcikata17 explică (pentru Nemessys):

Multumesc! asa voi face laughing)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani esti imatura, este normal asta!
Iar faptul ca nu te tenteaza si nu-ti bate inima sa vreoi sa fii cu el, inseamna ca nu te simti atrasa de el si nu-i nevoie sa faci compromisuri de dragul lui sau al prietenei tale, mai bine mai astepti sa gasesti pe cineva de care te vei indragostii si inima iti va bate.
Nu poti sa renunti la ceva ce nu-ti apartine! Fii mai ralista, ca el nu-ti este inca prieten sau iubit si dupa cum te comporti si simti, nici nu cred ca va fi.

| dulcikata17 explică (pentru Violleta2022):

Mm.dupa parerea mea esti o doamna, in primul rand habar nu aveti ce am simtit in clipa in care l am vzt in real ok? imi batea inima si tremuram toata simteam ca mi bate inima si in stomac ..si am precizat ca suntem prieteni. iubit si prieten nu-i acelasi lucru ..va multumesc

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu este indicat sa renunti inainte de a incerca macar. Doar lasii procedeaza intr-un astfel de mod. Trebuie sa incerci sa ai cel putin acel minim curaj de a nu te da batuta. Incercarea moarte n-are este o zicala indelung verificata. Curaj. Bafta. Sanatate!

| dulcikata17 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult happy