| Bugi_6159 a întrebat:

Salut.
acum nu de mult timp am vazut o fata pe facebook care pur si simplu m-a dat pe spate. Deci juur ca ii cea mai draguta fata pe care am vazut-o vreodata. In fine, vroiam sa cer niste sfaturi despre cum as putea intra cu ea in vorba si asa incet incet sa o cunosc si niste subiecte de discutie care sa nu ma faca sa par un ciudat laughing. Adica pur si simplu nu am idee ce sa ii scriu. Mi-ar fii mult mai usor daca as cunoaste-o si ar fii sa vorbesc cu ea fata in fata. Nu prea stiu ce sa zic in spatele tastaturii.
Am 16 ani iar ea are 14 sau 15 nu stiu exact. Va multumesc foarte mult happy

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca e asa frumoasa precum zici tu sunt sigura ca e bombardata tot timpul cu mesaje si dulcegarii de la tot felul de pretendenti si obsedati deci e posibil sa creada ca esti unul dintre ei si sa nu-ti dea atentie asa ce cel mai bine e sa o abordezi personal, intra in cercul ei de prieteni sau fa ceva...

| LoveSleep a răspuns:

Îi spui că te-ai întâlnit cu maică-sa și te-a rugat s-o scoți afară din casă că vrea să-i facă o surpriză. Deci, vine cu tine la un suc, sau o să-i strice planurile lu' maică-sa?

| SkyPilot a răspuns:

Te legi de ceva de pe pagina ei care ti se pare interesant ca sa spargi gheata. Tot acolo descoperi cateva subiecte interesante de discutie. Dupa asta o intrebi despre ea, la ce scoala este, cum e acolo, ce lucruri ii plac, unde ii place sa iasa. Si incearca sa o vezi in realitate cat de repede, se poate sa nu o plci sau sa nu te placa ea pe tine si atunci iti pierzi vremea.