| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma /lamuriti-ma.Am 16 ani; nici urat sar nici miss univers, intre, 1. 71inaltime,par castaniu,ochii olbastrii, patratele, arat bine( fac sala de 1 an),sincer,calm,timid-cu persoane noi/necunoscute simtul umorului,prietenos,de gasca,glumet,sentimental, sunt la al treilea liceu ca invatatura.Nu am avut o prietena, o inbratisare care sa semnifice,, te iubesc", nu am tinut o fata de mana niciodata.In fine.Am prieteni care au avut,; harem" de fete si ei sunt asa majoritatea:17 ani, 1, 73inaltime,par negru,ochi,uratei caprui,fumeaza,bea, joaca la aparate, arest preventiv29de zile,hoti,perversii,nu mai fac scoala, slabi vai de ei, unul din ei a fost internat la spitalul de nebunuilaughing) si ei schimbau fetele 1pe saptamana.Ma mir si ma intreb ce vedeau fetele la ei? Eu stau afara cu ei si vin fetele cunoscute la ei ii iau in brate,ii pupa,pe mine nici nu ma baga in seama fwtele respective si nu doar alea, cam toate...Ori au innebunit fetele si asta cred ca s-a intamplat, ori nu le plac tipul/genul de baiat ca mine.Deci voi ce credeti ce e cu fetele astea; cu mine; si cu baietii astea care va povesteam...DAU FUNDA CINI IMI EXPLICA/MA LAMURESTE -MERSI

2 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

1. E posibil ca fetele sa dezvolte un soi de sidnrom anti agramati, si sa icnerce sa stea departe de tine din aceasta cauza
2. O alta posibilitate este ca esti rpea narcissist, te consideri atat de bun, dar poate ca nu esti chiar asa
3. Tinzi sa exagerezi anumite lucuri si ai imrpesia ca fetelor le plac anumite lcuurri. Fiecare fata e diferita in felul ei, si daca nu stii sa atragi o fata, poti sa arati oricum ca nu se uita niciuna la tine
4. AI doar 16 ani, daca faci o tragedie din asta, o sa ajungi sa ai un complex, daca nu cumva deja ai. Totul tine de atitudine, nu de frumusete
5.Incearca s ai alt anturaj, daca majoritatea prietenilor tai sunt cum I-ai descris, ce fete te astepti sa fie in jurul lor?

| Xpressurself a răspuns:

Secretul sta in inteligenta emotionala Andrei. sa stii sa fii fericit, sincer, confident, amuzant. pentru ca fetele evita baietii care nu stiu ce sa faca. nici ele nu stiu ce sa faca. ce sa faca cu unul care se pierde. joaca-te cu ele. banuiesc ca taci si te uiti lung la ele. unii chiar se hoalba si fetele devin nelinistite si ii evita. altii ajung sa aiba o fata de speriat. ai auzit vreo fata zicand ca cutare s-a uitat ciudat la ea?
chiar daca-ti place de o fata intelege un lucru important. trebuie sa te uiti zambind la o fata. cand zambesti ele se simt bine. daca mai si glumesti cu ele te vor place. invata bancuri si spune-le. repeta bancuri pana iti ies asa cu trebuie. nu uita sa nu cumva sa razi tu primul cand spui un banc. tu trebuie sa razi doar dupa ce au inceput ceilalti dar nu te pierde. daca baietii cu care iesi sunt asa de buni roaga-i sa te invete si pe tine. spune-le ca nu stii ce sa faci. dar daca faci asta asuma-ti raspunderea si fa ce te invata. nu da inapoi. ei, nu zic sa faci chiar orce idiotenie, de exemplu sa le atingi pe undeva. poate mai si glumesc. dar daca iti dau un sfat bun urmeaza-l. daca nu-ti iese ceva repeta singur acasa pana iti iese.

asadar retine niste cuvinte cheie inteligenta emotionala, atitudine carismatica, incredere.
cheia nr 1. zambestehappy