| MotoiAlexandru a întrebat:

Salut, am 12 ani si intr-o noapte (Azi noapte) am visat un vis erotic (Stiti despre ce vorbesc) si in timpul visului eram foarte excitat. Aveam o senzatie foarte buna la Penis...suna foarte ciudat. Mentionez ca nu m-am uitat la filme por*o. Si nu cred ca e normal sa visez asa ceva.

Dimineata m-am sculat si m-am uitati la chiloti (In pat dorm in chiloti) si am vazut ceva, ceva care nu este normal, erau uzi pe partea din fata, cred ca e vorba de o ejaculare, stiu ca nu pot face asta la varsta mea.

In timpul visului simteam ceva, o senzatie placuta.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai avut o polutie nocturna, este absolut normal la varsta ta. Nu stiu de unde stii tu ca nu poti avea asa ceva la 12 ani, dar este o prostie. Esti la pubertate si astfel de evenimente pot aparea, fara sa fie anormale

| MotoiAlexandru explică (pentru Brigaela):

Polutie nocturna, adica ejaculare sau ce?

| Brigaela a răspuns (pentru MotoiAlexandru):

Din DEX: POLÚȚIE, poluții, s. f. Scurgere spontană a lichidului seminal la bărbați în timpul nopții. – Din fr. pollution.

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

Dupa cum reiese din DEX "polutie nocturna" ar fi pleonasm. Asa ca "polutie" e suficient.

| Brigaela a răspuns (pentru Holiday):

Corect, multumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste polutie, e o ejaculare involuntara in timpul somnului si e ceva comun la adolescenti

| mihai69 a răspuns:

Ai avut o poluție; e ceva normal și nu e vreo regulă că la 12 ani nu poți avea parte de așa ceva.
Bucură-te! E prima dintr-un șir lung...winking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Toti baietii sanatosi sexual au asa ceva. Si eu m-am speriat cand am avut primul vis erotic cu polutie, crezand ca am facut pipi in pat si eram nedumerit ca "udeala" era gelatinoasa. Organele genitale se transfrma de la cele de copil la cele de barbat: incep sa produca sperma. Atunci candeste prea multa in ousoare ea este aruncata afara pe timpul unei ejaculari nocturne, insotita in special de vise erotice, esti foarte excitat. Acest lucru este un lucru normal.
La inceput o sa ai mai des.
Sunt baieti a care pubertatea (perioada de transformare din copil in barbat) incepe mai devreme, chiar la 12 ani.