| aaffffffffffffffjkhjljh a întrebat:

Am 12 ani si nu stiu cum sa fac muschi fara sa merg la sala. ajutati-ma please.

Răspuns Câştigător
| Axel_9404 a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa te apuci de sala. pot avea multe reactii adverse.incetarea cresterii si etc>( dar daca vrei sa fi in forma si sa yica fetele wowlaughing de sala te poti apuca de la 15 16 ani in colo
chiar si mai tarziu. poti face niste abdomene flotari tot felul de chestii folositoare, iar seara o alergare de 20 25 de min ar fi ok.si iti zic eu ca intr'o luna maxym vei arata asa cum dorestitongue numa sa te ti de elehappy si sa nu papi ce nu trebuietongue dupa ora 6 nu se mananca si sa mananci multe fructe ...bafta daca mai ai intrebari contacteazamatongue

21 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, exersezi in gandhee hee

Lasa sala la cei 12 ani ai tai ca e prea devreme!

Cel mai sanatos e sa practici un sport: fotbal, handbal sau baschet!

| unnimeni a răspuns:

Eu zic sa pui mana sa faci niste ecuatii, chiar daca e vacanta, macar asa nu o sa iti stea gandul la pachetelele de muschi...

| 4l3x a răspuns:

Asteapta sa mai cresti si pe la 14 ani, mergi la sala, dar fara sa bagi in tine proteine si toate prostiile, pentru ca te distrug ...hai succese si vezi sa nu ma intreci, la 14 ani am 33 in brathee hee...

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Nu e bine sa faci sala sau exercitii pentru musculatura la 12 ani happy Poate avea reactii adverse ( Poti ramane mic ) Acum esti increstere. Muschii se dezvolta singuri. Parerea mea este sa mai astepti happy Strangi bani si iti cumperi gantere haltere sau mai bine un scripete. Si app. Se poate face muschi si acasa fara gantere haltere sau alte rahaturi. Faci pe zi exercitii pentru abdomen pentru biceps triceps si in timp ai sa vezi rezultatele.

| covexrobu a răspuns:

@dragosh poate sa se umfle daca vrea. bine trebuie sa faca niste exercitii minime pentru asta si sa bage Winstrol, Sustanol, Deca-durabolin si se poate rezolva. Problema este ca nu o sa reziste corpul si moare juniorul.
Revenind la subiect junior vrei sa te dai smardoi in fata pitipoancelor de 12-13 ani? Incearca altfel. Poti sa mergi frumos la sala si faceti usor. O sa dureze un an ca sa iti poti forma muschii in mod natural. Daca te grabesti poti incerca Sustanol, Winstrol, Deca-Durabolin, Naposin care se numeste putin mai altfel acum Anapolon sau Danabol. Dar exista riscul ca tu sa nu rezisiti sa ajungi la spital si exista riscul si sa faci infract si sa mori. Asta daca vrei sa faci intr-o luna muschi mari. Nu poti sa faci nimic fara sala adica si daca o sa faci acasa tot felul de exercitii nu o sa cresti prea repede, iti trebuie si o alimentatie corecta si multa vointa.

| Raisa a răspuns:

Iti dau eu o modalitate.
sa mai cresti ca esti cam micut pentru salasmug gandeste-te cum sar uita restul baietilor de 17 ani la u cinei pispiricu asta?tongue mai gandestete.nu din rautate iti spun, te salvez de o situatie jenanta.
pa si succes!

| dragosh a răspuns:

1. Fara sa mergi la sala nu ai cum sa faci muschi, nu cresc peste noapte.
2.esti prea mic pentru asa ceva, chestia cu sala de la o varsta atat de frageda te`ar opri din crestere, mai ai de asteptat cam 4-5 ani.

| dragosh a răspuns:

@covexrobu, mosule am auzit si eu de steroizi stai linistitlaughing, dar uitandu`ma la varsta lui am crezut ca numai are rost sa abordez un subiect de genu`

| aaffffffffffffffjkhjljh explică:

Ma ajutati please?

| ThiPaRu a răspuns:

Mai asteapta pana pe la 17 ani, ca oricum daca o sa mergi la sala o sa mergi degeaba pentru ca nu ti se dezvolta masa musculara la varsta asta.Incearca alt sport pana atunci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru muschi nu e nevoie neaparat de sala.De exemplu daca stai la tara n-ai nevoie de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pustiu fa cat mai multe exercitii dar nu merge la sala, cat poti de mult dar nu exagera si an timp se va obderva dar trebuie sa mananci la timp si sa dormi mult, succes ai grija sa nu ma antreci am `37 an brat si eu sunt minor am 17 ani succes maxim
uite idd meu giovani_giovaniok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa multa treaba acasa de exemplu:cu sapa cu cazmaua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati foc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am 13 ani si ma duc la sala...tr sa mergia la sala si sa ai un intructor

| Bogatasul a răspuns:

Mai auziti dupa mine el a vrut sa zica ce exercitii sunt bune pentru muschi in afara de flotari ca de alea stie toata lumea
Raspundeti pls

| Spirea_Emil_1992 a răspuns:

Asta vreau si eu...

| CalinBoSS a răspuns:

Eu am 12 ani si fac 13 in 8 iunie 2012 am un brat stang fracturat, nu am voie sa ma fortez cu toate astea uite ce iti sugerez eu:nu manca grasimi multe si dulciuri.....si apoi poti sa incepi sa faci ca mine m-am apucat de azi exerciti entru abdomen si fac si flotari si deala la bara si asta e toata chestia si dau la skandreberg un pusti de 14 ani...

| adyshor_2843 a răspuns:

Iti sugerez un lucru pana la 20 ani nu lua prteine

| adyshor_2843 a răspuns:

Iti sugeres un lucru pana la 20 ani sa nu ei proteine