| RaulAdrian a întrebat:

Salut am 12 ani si vreau sa stiu care este marimea normala a penisului pentru varsta mea. Marimea penisului meu este de 6 cm

Răspuns Câştigător
| elaventurero a răspuns:

Nu exista o mărime normală dragule cum nici la femei nu exista o mărime normală a sânilor. (Da știu de 90-60-90,:dar aia nu se referă la normalitate).
Orice mărime ai avea trebuie sa te simți bine în pielea și în sacul tau de oase.
Penisul ca și majoritatea organelor se dezvolta mai mult sau mai puțin masiv până în jurul vârstei de 21-23ani...

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

6-8cm

| RaulAdrian explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de raspund dar am masurat din nou si cand este in erectie este de 5, 5 cm. Este normal?

| RaulAdrian explică (pentru Violleta2022):

Este normal sau ar trebui consultat un medic sau ceva?

| Trax a răspuns (pentru RaulAdrian):

Stai ma chill e ok, eu il am de 18 la 14 deci mai ai timp

| Violleta2022 a răspuns (pentru RaulAdrian):

Sigur ca este normal, esti inca copilas! La varsta asta oricum nu-l folosesti la nimic, decat la facut pipi.
Nu te ingrijora, incearca sa manaci sanatos, sa faci sport si sa dormi minim 8-9 ore pe noapte, ca astea ajuta sa te dezvolti, sa-ti creasca oasele si organele, inclusiv cuculetul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RaulAdrian):

Nu trebuie sa consulti nimic, inca esti in crestere si esti perfect normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ar trebui sa ai alte preocupari la 12 ani.

| RaulAdrian explică (pentru supadeceapa):

Eu vreau doar sa stiu atata tot!

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Ai personalitate multipla?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Ti-am zis ca intelegi prost unele lucruri.

| Plato a răspuns:

De ce vrei sa stii, mai Raul? Poti face pisu linistit si cu 6cm, nu-ti face probleme.