| Hristos249 a întrebat:

Salut! Am 13 ani și ma masturbez de la 10... Azi am întâmpinat o problemă!
Cand m-am uitat la capul penisului am văzut ca mi se dezlipește pielea penisului de pe cap... Este ceva grav?

Răspuns Câştigător
| rapandula a răspuns:

Nu. Este ceva normal iar cu totii trecem prin asta. Varsta descrisa de tine este cea des intalnita in care se intampla acest lucru. Nu trebuie sa te ingrijorezi. Nu este vina ta, tu doar contribui la accelerarea decojirii care este benefica penisului ajutandu-l sa se decaloteze la adevaratul potential. Te poti masturba in continuare fara niciun fel de problema.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce dumnezeu tragi atat de el, deja l-ai ranit daca i-ai luat pielea.
Da-i pace 1-2 saptamani pana trece si nu te mai masturba atat, ca la anisorii astia nici sperma nu ai.

| Hristos249 explică (pentru Violleta2022):

Da, o sa ma opresc, dar se reface?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hristos249):

Spalat zilnic cu apa calda si sapun si lasat macar 1 saptamana fara sa-l freci, ca sa se refaca.
iar masturbarea normala se face odata la 2-3 zile, nu zilnic si nu de mai multe ori pe zi, fiindca poti lesina sau chiar murii.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| Hristos249 explică (pentru doctorandus):

Mi-e frica sa merg la medic, pentru ca mi-e rușine + o sa fiu judecat de familia mea. Fiindcă familia mea judeca ca nu este bine sa te masturbezi/ faci laba.

| Sofer a răspuns:

Grav. Laso mai încet.

| bogdanmanevra a răspuns:

E normal laughing freaca ciocanu linistit

| bogdanmanevra a răspuns (pentru bogdanmanevra):

Nvm, nu am citit bine wtf bro

| VladJEU a răspuns:

Naparlesti