| Trandafir01234 a întrebat:

Salut am 14 ani iar după o masturbare mai mare, când decalotez penisul de tot pielea mi se trage înapoi pe cap. Ce se întâmplă?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea normala si fireasca a penisului este cea nimita flasca (moale/moarta), in care glandul (capul) este acoperit complet de preputiu (pielea mobila). Preputiul are rolul de a proteja pielea fina a glandului deoarece in acea pielita se afla senzorii excitatiei si placerii. Din cauza excitatiei, atat in timpul masturbarii, cat si a sexului, se mareste considerabil lungimea penisului insa nu in aceeasi masura si cea a preputiului, motiv pentru care, intotdeauna glandul se va dezveli partial, insa preputiul va avea mereu tendinta de a reacoperi glandul intro masura cat mai mare pentru a-l proteja. Din acest motiv in mod absolut normal si oarecum "reflex" preputiul va avea tendinta de a reacoperi glandul ori de cate ori acesta va fi retras in mod mecanic, manual sau ca urmare a penetrarii vaginului. In concluzie preputiul se trage/revine inapoi pe "cap" fiindca aceea este pozitia normala a acestuia. Sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Reactie normala, adica protejeaza bijuteria!

| Maios a răspuns:

Esti la o varsta frageda pentru masturbare, dar sa-ti explic organul tau genital este debea in formare pentru o viata sexuala, iar la varsta asta debea iti iese un pic de lighid spermatic.Pentru a decalota pielita de pe penis complet fara sa se mai retracteze pe cap trebuie sa faci sex cu o fata!

Iti dau un sfat foloseste "praf de coarne de radasca", ii pui la o fata Foarte Putin praf in suc sau pe prajitura si fata va vrea sa faci sex cu ea!

Pentru mai multe explicatii imi dai in mesaj si mai discutam despre problemele tale!