| FlackJack1 a întrebat:

Am 14 ani și de la 13 ani am aflat de masturbare. Nu m-am masturbat in exces(adică de 6 ori în fiecare săptămână sau de 2 ori pe zi) dar am avut o lună când mă masturbam de 4 ori pe săptămână (odată pe zi) și recent am văzut că îmi dau drumul foarte repede. M-am cronometrat și am văzut că îmi ia un minut și 30 de sec. Este normal? (Odată am ajuns si la 13 min dar cu pauza adc când îmi venea făceam pauza de 15 sex și începem din nou)

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Şi când faci sex poți face pauze.
Încă eşti ok.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine.

| Eduard196 a răspuns:

Stai sa vezi ce nasol o sa fir cand o sa faci cu o femeie. Te obisnuiesti sa termini repede si o sa ajungi sa termini cand o sa ii fie lumea mai draga. Asta face masturbarea

| Chetys a răspuns:

Masturbarea in exces foarte mare nu este prea buna...nu e neeapaeat un lucru rau ca acum termini asa repede, pentru ca acum corpul s-a obisnuit si te exciti mai usor probabil..mai redu Putin, măcar un timp si încearcă sa-ti cunosti mai bine corpul

| FlackJack1 explică (pentru Chetys):

Nu ma masturbez in exces. Nici macar nu mă mai masturbez acum. Eu ma masturbam când nu aveam ce face. Și cum adică să îmi cunosc corpul mai bine?