| danim7 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am cunoscut o fata acum 5 saptamani cand am inceput liceul e in clasa cu mine totu a fost ok, neam placut enorm de mult unul pe celelalt si in primele 4 saptamani au fost de vis...ne intalneam inainte de ore stateam impreuna si la ore si dupa ore... dar in timpul saptamanei acestie saptamani imi spune ca o sa se vada cu fostul de care acum 3 saptamani a sunat-o si a inceput sa tipe la el la telefon ca ce probleme are el in ceea ce face ea si nu vroia sa auda de el... luni s-a vazut cu el am intrebat-o si a zis ca nu-i nimic... dar a inceput sa sa veda mereu cu el in timpul saptamanei acestie s-a vazut numai cu el si eu o intrebam in ficeare zii daca vine pe undeve si imi zicea nu... dar am vazut-o pentru ca venea fostul la scoala si vorbea mereu cu el la telefon...am intrebat-o intr-o seara si mi-a zis ca la iubit si inca il mai iubeste enorm... acum eu nu mai stiu ce sa mai fac deoarece tin mult de tot la acea fata si o iubesc si acum o vad in fieacre zi la liceu...ma gandesc non stop la ea... unele nopti nici n-am dormit nu mai stiu ce sa fac...de cand a icneput sa se vada cu fostul pe mine m-a lasat asa in voia mea nu mi-a zis nimic... de parca ar fi uitat ce a fost intre noi...va rog ajutati-ma sad nu stiu ce sa mai fac... o iubesc ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru situatia ta...pai eu zic sa pari si tu putin mai indiferent, ca sa vezi daca ii pasa de tine, nu merita sa suferi daca ea inca are sentimente pentru acel baiat, de ce sa fi tu a 5 a roata la caruta? Eu zic sa vb cu ea prima data, sa lamuresti totul, sa vezi ce simte pentru acel baiat si ce simte pentru tine, intreab- o ce are de cand sa faca in legatura cu voi 2... daca nu va mai dori sa vb cu tine, atunci ignor-o si vezi-ti de treaba ta, daca va dori sa fie cu tinr, atunci sa intrerupa legatura cu acel tip, bafta!

3 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Nu poti decat sa... te resemnezi! Dragoste cu sila nu se poate! In schimb, nu stiu cum ai putut accepta ca fiind cu tine, sa se intalneasca cu fostul?! Ce iti imagina'i, ca stau la 2 m distanta unul de celalalt si vorbesc de politica statului? ce sa mai zici, ca nu era suficient, mai vorbeau si la telefon ...asa cum tu o iubesti si ti-e gandul numai la ea, sentimentele ei sunt aceleasi, dar pentru celalalt, lucru de care esti constient.Fruntea sus si da-o uitarii...altfel,vei avea mai mult de suferit, nu cred ca vrei sa fii "rezerva".winking

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...generatzia asta a inceput "sa iubeasca" de la varste cam fragede...capul sus! ceea ce se intampla te maturizeaza si esti pregatit sa treci la o alta etapa a vietii...cauta pana vei gasi persoana care te merita cu adevarat

Răspuns utilizator avertizat