| xSNGHOSTx a întrebat:

Salut
am 15 ani si am o problema
cand imi ating capul penisului simt ca si cum ma curenteaza, nu stiu exact sa explic dar este ca si cum ma arde sau cv
cand urinez nu, doar la exterior
daca pun degetul simt un fel de curent si cand il iau se simte si mai tare
nu am intretinut relatii sexuale pana acum mai mult din cauza asta si nu stiu ce sa fac

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai bălănită este o infectie a glandului ( a penisului) trtebuie sa mergi la un medic urolog sa te consulte, pana atunci spala te cu apa calda.

| Violleta2022 a răspuns:

Spala-l cu apa calda si sapun in fiecare dimineata si seara, ca ai penisul iritat.

| xSNGHOSTx explică (pentru Violleta2022):

Buna, am inteles
dar daca ating chiar si cu sapun tot ustura, e ca si cum nu am nimic pe mana, ca nu il pot "freca"

| Violleta2022 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Ustura fiindca este nespalat si iritat, dar trebuie sa atingi cu apa calda si sapun, ca sa cureti secretia uscata de pe el si dupa 5 minute nu va mai ustura, cand este curat.

| xSNGHOSTx explică (pentru Violleta2022):

Vrei sa spui ca iritatia a apărut de la secretia uscata de pe el?
faza este ca pe mine de mic m-a usturat
nu mi-a apărut acum câteva zile sau cv
de cand mă știu am avut problema asta

| xSNGHOSTx explică (pentru Violleta2022):

Si ai idee cam in cât timp îmi va trece?

| Violleta2022 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Da, secretia uscata este smegma, picaturi de urina si transpiratie care nespalate produc iritatia pielii.
Va trebuiis a pui mana serios sa te speli de acum inainte zinic, dimineata si seara cu apa calda si sapun pe cuc, inclusiv in faldurile si pliurile lui ca sa elimini orice molecula de smagma (sperma uscata) si in 2-3 zile esti complet refacut si penisul nu mai este iritat.
Asta ar trebui sa fie parte din igiena ta zilnica, ca esti baiat mare de acum inainte si corpul tau produce polutii nocture (ejaculare instantanee peste noapte), elimina sperma, elimina picaturi de urina.
Daca te masturbezi in timpul zilei, atunci este obligatoriu sa urinezi, ca sa elimini toata sperma ramana pe teava si sa te speli cu apa calda si sapun, pentru a elimina toate secretiile care iti irita pielea penisului, indiferent ca seara, inainte de culcare te mai speli odata.

| mihai69 a răspuns:

Stai liniștit, nu ai nicio iritație (asta nu înseamnă desigur că poți ignora igiena intimă!)
E firesc să ai această sensibilitate; va dispărea cu timpul, transformându-se în plăcere.

| xSNGHOSTx explică (pentru mihai69):

Inteleg, dar dintre toti prietenii mei doar pe mine ma ustura si am prieteni si mici si mari, doar la mine se intamplasad

| mihai69 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

Nu toți au puța la fel de sensibilă. Să nu mai vorbim că poate și ei au avut problema dar fie nu recunosc, fie au avut grijă să pună mâna (la propriu) și să se desensibilizeze.

| mihai69 a răspuns (pentru xSNGHOSTx):

PS - nu te lua după [***] că bate câmpii și nu are habar cum e să ai puță și cum se simte ea de-a lungul vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să îți treacă în timp.

| DoarRaspunsuriGresite a răspuns:

Scuipa nu mai pune șampon.