| aliska a întrebat:

am 15 ani si nu m-am sarutat niciodata. am avut multe ocazii, dar de fiecare data imi era frica si rusine(ultimul prieten m-a parasit anume din cauza asta, dar m-a rabdat mult timp de fapt. acum la fel ma intilnesc cu un baiat, el stie ca nu ma pot, ma intelege, se comporta frumos cu mine, vrea sa ma invete, dar eu nu oricum nu pot, mi-e frica( in ultima vreme simt ca cam s-a plicyisit, caci vrea o relatie normala serioasa, cu saruturi, caci are deam 20) nu stiu ce sa fac sad nu vreau sal pierd, dar din pacate nu pot sa trec pesteaceste complex( cele mai bune prietene ma sustin, spun ca nu e nimic complicat dar eu oricum, nu pot si gata(

Răspuns Câştigător
| Vikky2209 a răspuns:

Pai sa iti spun un lucru, 1 oara noi toti ne temem happy este si normal, nu stii cum va reactiona partenerul, sau daca iti va placea si multe altele dar sincer si eu am avut 1 sarut lla 15 ani, si pina atunci tot aveam aceleasi ginduri ca si tine happy, dar spre mirarea mea totul venit de la sine, multi imi spunea asta, dar eu nu intelegeam dar atunci in acel moment mi-am dat seama.
daca ai partenerul potrivit chiar si 1 sarut poate fi ceva placut tongue
sper ca te-am ajutat, te pup :*:*

| aliska explică (pentru Vikky2209):

Mersi mult de raspunsuri, sper ca in curint voi avea curajul. :*:*:*

6 răspunsuri:
| alafaranume a răspuns:

Chiar nu sunt rau deloc dar lasa baietii si pune mana pe carte ca ma doare capul la cate greseli vad in alea cateva randuri scrise, si ca sa raspund si la intrebare poate chiar nu e cu adevarat iubire pentru ca atunci cand esti atras de cineva e imposibil sa cred ca primul lucru pe care il faci nu e sa il saruti si sa il tii in brate, nu trebuie scoala tu trebuie antrenament, de sarutat o poate face oricine atunci cand simte ca trebuie si vrea sa o faca

| Gabriela98 a răspuns:

Totul vine de la sine. Nici eu nu am stiut de prima data, eu ziceam a ca daca rade de mine ca daca zice nujh ce dar nu a zis nimic totul a venit de la sine.

| Ralukys a răspuns:

Nu conteaza varsta! Acest lucru vine de la sine si nu poti face nimiclaughingEu am 17 ani si inca trec prin asta dar cred ca niciuna dintre noi nu a gasit acel baiat care sa ne ofere acea atentie de care avem nevoie si care sa ne inteleaga.Succes si nu iti face griji daca "acel" baiat chiar te va placea nu va rade de tine dar daca vei avea acest ghinion tine fruntea susu si mergi inainte ca nu e capat de lumekisskisswinking
PA!

| Brody a răspuns:

Sarut ca sarut, pai cand ai sa auzi de sex ce naiba mai faci? Pune-ti buzele peste ale lui si vezi ce iese, doar sa ai un pic grija cu saliva. Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.cum ai avut tu relatii pana acum cand iti e frica sa saruti? relatii de 2 ore pana te.a lasat ala/aia? inchizi ochii si aia e daca iti e rusine sa te uiti in ochii lui.si app nu ploscailaughing