| Kairra02sweet a întrebat:

TPU! :* Am revenit aici cu o noua problema. sad. Ma cam plictisesc in ultimul timp, pentru ca nu mai am cu cine sa ies afara. Inainte aveam vreo 2-3 prietene cu care ieseam, dar acum nu mai, pentru ca mai stau la scoala o fata populara, si prietenele mele nu mai vor sa stea cu mine(le e rusine) si sincer nici eu nu mai vreau sa stau cu ele. As vrea sa va intreb cum as putea iesi si eu cu fata aceea populara? E foarte de treaba si se comporta frumos. Simt ca innebunesc in casa1 Vreau sa ies cu ea! CUM?
FUNDITA celui mai bun, complex si util raspuns! PUSIC! :X

Răspuns Câştigător
| CosminALX a răspuns:

Din cate ai scris tu reiese ca ai mai multe degete la o mana decat prieteni(e). De ce le e rusine sa stea cu tine, intreaba-le? Daca vrei sa fi "populara" imbraca-te "la moda", petrece mai mult timp cu cei din jurul tau, baga-i tu in seama (gasiti ceva sa vorbiti). Spunele ca va duce-ti la cumparaturi, la un suc si ai sa vezi cum devii "populara". Sa nu te apuci sa fumezi sau sa bei ca nu asa o sa ajungi populara si daca vrei sa te iei dupa altii/altele nu le lua happy

5 răspunsuri:
| costin95 a răspuns:

Tu vrei sa spui ca pana acum ai avut 2-3 prietene cu care ieseai mereu iar dupa ce a aparut aceasta fata populara nu vrei sa mai stai cu ele? Nu crezi ca esti cam parsiva? O sa vezi cand o sa mai cresti ca popularitatea nu e singurul lucru de care ai nevoie. Incerc sa te inteleg, cred ca ai in jur de 12-13 ani poate putin mai mult judecand dupa modul in care scrii...presupun ca te uiti la Violleta, care sincer sa fiu va spala creierele voastre de copilite inocente, am exemplu acasa insusi sora-mea. Nu iti trada prietenii, mai tarziu cand vei fi tradata la randul tau, iti vei aduce aminte de momentul in care tu ti-ai tradat prietenele si te vei simtii foarte prost si de vei vrea sa repari totul nu se va putea face asta. Inca ceva, daca ai face orice doar ca sa fii populara, esti un caz pierdut din punctul meu de vedere.

| costin95 a răspuns:

Apropo, daca te plictisesti, ai putea pune mana pe o carte si chiar ai putea sa o citesti... nici nu stii cat de mult s-ar putea sa-ti placa acest lucru.

iti recomand Jane Eyre(parca) de Charlotte Bonte (nu sunt sigur)... e pentru varsta ta, cred

| SkyPilot a răspuns:

De ce nu o intrebi pur si simplu? Afla ce ii place sa faca in timpul liber si organizati o iesire pe placul ei.

| MskDesign a răspuns:

Fete populare! Cati ani ai?
Vezi-ti de scoala in loc sa ai asemenea preocupari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori dupa atentie.
Daca prietenele tale stau cu aia populara, hop si tu.
Eu nici nu le mai bagam in seama.
Ele te-au lasat pentru tipa populara, iar acum tu te duci langa ea si stii si tu ca acolo sunt si ele.