| alabama00 a întrebat:

Am 15 ani si pana acum cateva zile am fost cu o fata, de care m-am despartit deoarece nu ne potriveam. Acum am o problema, sunt prieten foarte bun cu o fata cu care am mai fost acum cateva luni, iar toti cred acum ca o sa fiu cu ea, iar ea mi-a dat de inteles prin altii ca asteapta sa o intreb daca ma ivrea sa fim din nou impreuna, insa eu nu mai simt nimic pentru ea. Tin la ea, dar doar ca la o prietena, si nu vreau sa ii ranesc sentimentele. Mie imi place de alta fata de care ei sau ea nu au idee. Niste sfaturi? Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Spune-i. daca e o prietena adevarata te va intelege.sau macar fa-o sa inteleaga ca nu mai simti nimic pentru ea

Răspuns utilizator avertizat
| deutza a răspuns:

Spune-i in fata ca nu poti sa fii cu ea pentru ca nu o iubesti numai ca pe o amica, sunt sigura ca o sa inteleaga

| bebitzuluy a răspuns:

Sa incerci sa fii cu fata care iti place!

| RougeEttiquete a răspuns:

Ar trebui sa:
-Ii spui ca nu o placi,,, si sa ii spui cu calm, usor pentru ca s-ar putea sa o ranesty daca ii spui din prima eu nu te plac
-Incearca sa ii dai dovada ca esti doar un prieten si atat!big grin

Sper ca ti-am fost de folos ^.^
Pwp:*