| CrisTiDiNNroMANIA a întrebat:

Am 15 ani si sunt baiat! Ma masturbez odata la 2-3 zile. De o saptamana, am observat ca sperma nu mai este la fel de groasa si este mult mai putina. Ce sa fac? Am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| CraiovAnonim a răspuns:

Salut, incearca sa nu te mai masturbezi atat de des. Sperma ta este mai putin groasa si mai putina pentru ca te masturbezi prea des. Chiar daca barbatii produc milioane de spermatozoizi in fiecare zi nu trebuie sa profiti de lucrul asta. laughing
Chiar daca esti la varsta la care "urla" hormonii in tine trebuie sa o lasi mai moale. Daca o sa continui sa o faci atat de des atunci cand o sa trebuiasca sa ai un act sexual cu o fata/femeie nu o sa ti se mai scoale "ciucurelu" laughing.
Incearca sa o faci de 2 ori pe saptamana. Nu trebuie sa nu o faci deloc pentru ca o sa ti se obisnuiasca organismul asa si sperma din corpul tau trebuie eliminata.
Deci in concluzie las-o mai moale cu masturbatul si cautati o fata sa iti faca toate poftele.
Fundita?

| CrisTiDiNNroMANIA explică (pentru CraiovAnonim):

Deci masturbarea duce la impotenta?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O dată la 3 zile e chiar foarte rar, pentru 15 ani. Dacă era de trei ori pe zi, mai ziceam...
Poate o fi din cauza căldurii.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai este ca la inceput pentru ca incepe sa sece izvorul de sperma pe care-l detii.

| Klandestin a răspuns:

Cautati o prietena, nu fii ca cristi din banat.

| CraiovAnonim a răspuns:

Masturbarea excesiva cu timpul poate duce la impotenta.
Nu uita, EXCESIVA.

| baronul99 a răspuns:

Pai, pentru inceput, masturbeaza-te mai rar (1 data pe saptamana, dar hai sa nu exageram, nu vrem sa intri in sevraj).
Incearca sa-ti gasesti o partenera (sa nu o cheme Emanuela) pentru o placere imensa si rezultate satisfacatoare.

| Firestarter2 a răspuns:

Bă eu la 15-16 ani faceam si de 3-4 ori pe zi si acum fac foarte rar de 2 sau 3 ori pe saptamana da nu-i bai