| Euwiejfi a întrebat:

Salut, am 16 ani imi pot decalota penisul complet dar cand trebuie sa il decalotez de tot am o durere mica si problema cea mai mare e ca pielea nu isi revine la loc, rămâne blocată in jurul "capului", e o sansa destul de mare să am fimoza?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, aceasta este deja FIMOZA!
Megi al UROLOG pentru o evaluarea corecta a stagiului in care esti si in functie de el ti se va recomanda tratament sau incizie chirurgicala.
In situatia in care esti cu blocajul respectiv poti ajunge sa faci complicatii, infectii si sa ajungi in spital, in urgenta cu cucul umflat si infectat.
Trebuie sa decizi sa mergi la UROLOG!

| Emilian65 a răspuns:

Da, consulta un medic urolog. El îți va spune care este problema cu penisul tău.

| TheGentleman a răspuns:

Stai calm, nu e neapărat fimoză, fă exerciții de decalotare până se obișnuiește. Dacă nu ai mai decalotat penisul până acum, este normal să simți disconfort