| DanDanutzz a întrebat:

Salut, am 17 ani si sunt curios daca am fimoza big grin.
Deci cand imi decalotez penisul cand este " sculat " nu pot trage de tot pielea in jos. varful iese in exterior si mai ramane aproape jumate inauntru... eu as trage tare dar imi e frica sa nu mi-l sugrum... Trebuie sa intretin relatii sexuale pentru a se decalota de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cred ca cel mai bine mergi la medic. Daca faci sex hard s-ar putea sa-i rupi pielea aia si sa fie rau. Oricum ar fi ai inca ata, care va trebui rupta candva.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Ai o fimoza medie, cea grava ar fi imposibilitatea decalotarii iar o fimoza minora ar fi sa poti decalota penisul insa preputul sa stea foarte strans sub capul penisului. La 17 ani e deja tarziu de obicei chestiile astea au sanse sa se regleze de la sine prin exercitiu intre 13 si 15 ani si aici ma refer la decalotari manuale sub apa mai calda. Trebuie mers la medic, situatia se poate rezolva usor.