| Andreiddd a întrebat:

Salut, am 16 ani si am fost cu o fata timp de 1 luna jumate, pana a inceput scoala,dupa care ne-am cam despartit pe motivul ca ea zicea ca nu are timp de mine si ca nu putem avea o relatie normala si ca nu vrea sa sufar, cu toate ca am 16 si am avut destul de multe prietene pana acum, ea e singura la care chiar am tinut si tin cu adevarat, mi-a spus ca ar fi m-ai bine sa o uit, ca pot gasi alta care sa ma faca mai fericit bla bla bla, faza e ca stiu ca ma iubeste cel putin la fel ca mine. si nu stiu ce sa fac. inca mai vorbim mai la 2-3 zile si nu pot, incerc sa o uit dar peste 1 zi mi se face dor de ea si simt nevoia sa vorbesc cu ea; ea ar putea sa aiba timp pentru mine dar prin primavara cam asa si mi-a zis ca daca cineva ar vedea relatia din exterior ar zice ca stau dupa ea si a zis ca mai bine ma distrez si sa imi traiesc viata si ma gandesc ca poate o sa se intoarca la mine peste cateva luni caci mi-a zis ca sunt singurul pe care l-a iubit vreodata cu adevarat dar nu pot astepta atata ca as muri de dor si nici nu pot sa o uit. vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| IngridGreta a răspuns:

Are si ea dreptatea ei. adica poate chiar nu are timp pentru altceva in afara de scoala sau alte activitati pe care le practica.
Probabil ca a preferat sa va despartiti deoarece nu vrea sa para o iubita rea si sa nu te intristeze ca atunci cand vrei sa iesi cu ea sa refuze de fiecare data.
Exista genul de fete de la care parintii vor foarte mult si vor ca ea sa ajunga departe.
Ea ti-a spus sa o uiti ca sa nu suferi si sa te distrezi pentru ca la varsta ta este vremea pentri distractie, de iubire poti avea mereu parte
Eu te sfatuiesc sa ii fii mereu alaturi, sa o sprijini, sa nu te superi pe ea pentru asta si sa te comporti ca un bun prieten cu ea. Poate mai incolo, cand va avea si ea timp, veti fi din nou impreuna asa cum trebuie.

Sper ca te-am ajutat!;-)

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asculta de sfaturile ei.

| SkyPilot a răspuns:

Daca te iubea isi facea timp de tine. Accepta realitatea, relatia asta s-a incheiat!

| Torres92 a răspuns:

Hahah
Cum,a fost aia"Nu am timp, de tine"
In locul tau, ii dadeam vreo doi NZeii si imi cautam pe alta
Dar daca vrei sa te ajut, lasa mi id ul de mess
Garantat o sa mearga