| lewismatthew18 a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi!

Am vorbit mult mult timp cu o fata, cateva luni doar ca prieteni, dar dupa am recunoscut amandoi ca ne iubim. Cel putin asa zicea.

Dupa revelion a inceput sa se comporte ciudat. Foarte ciudat. Eu am tot luptat, nu am vrut sa o parasesc, i am lasat timp, i am zis ca o iubesc. Dar dintr-odata s-a despartit de mine, mi-a zis dintr-odata ca nu mai vrea sa vorbim, gata. Si ca m-ai mintit (a fost o minciuna mica, foarte mica, nu am vorbit cu alta, nu nimic). Dar desi s-a despartit de mine, nu ma lasa in pace, sa sufar in pace macar, dar tot ma suna, si odata vorbim normal, fara probleme, dupa iar ma suna cu prietena langa mine si parca isi bate joc, doar "spune ce traba sa zici, daca nu ai nimic inchid si nu mai vorbim", asa ca i am zis "Daca ma iubesti, sau m ai iubit vreodata, lasa-ma sa in pace macar, nu te juca cu mine" si am inchis.

De ce face asa ceva?
Vreau niste sfaturi, va rog! Am vorbit cu prietenii, tatal meu, dar ei se gandesc doar la mine, vreau sfaturi din exterior!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RaulMA a răspuns:

Frate, daca esti instare să treci peste, fără a suferi prea mult, fa-o, aşa ceva nu se face, nu are dreptul să se joace cu sentimentele tale, dacă a decis să se despartă de tine, să isi respecte decizia, ceea ce face ea, ca te sună si nu stiu ce, e doar pentru ca e posesivă, nu vrea să te vadă lângă alta, dar nici să fie cu tine, înţelegi? Încearcă să treci peste si fa-o, iti va fi mai bine, ignoro, spune-i că şi-a bătut destul joc de tine si ca nu esti păpuşa ei să te ia si să te lase cand are chef. Fi tare!

| lewismatthew18 explică (pentru RaulMA):

Frate, si eu stiu. Dar este foarte greu. Eu chiar o iubesc, si am fost langa ea la toate problemele ei. Am respectat-o, etc. Si eu greu sa trec peste, pentru ca mereu cand ma fac "bine" ma suna iarasi, si vocea ei imi face inima sa bata. e greu pentru mine, sunt operat la picior, nu ma pot misca, doar stau, si ma gandesc. Nu imi pot atrage atentia. Totusi sunt luni intregi pierdute pe o gluma, o joaca!

12 răspunsuri:
| BryBard a răspuns:

Ce varsta ai? cat timp ai fost cu ea? O fi disperata, gen nici ea sa nu fie cu tine, nici pe alta sa nu lase.Pur si simplu nu mai raspunzi o bagi la lista neagra sa nu te mai sune, si daca iti reproseaza ceva ii spui ca am viata mea, ce iti pasa tie? Care m-ai lasat cu ochii in soare dintr-un motiv banal.etc Pur sis implu rupi toate legaturile cu ea, mai stiu eu din astea cu capu.Numai asa scapi de ea.

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Am 18 ani, ea 16, aproape 17.
Impreuna aproape 3 luni dar vorbim de 4 luni sigur, total 7 luni.

Dar de ce ar face asta? Daca intr-adevar ma iubeste.

| BryBard a răspuns (pentru lewismatthew18):

Frate daca intr-adevar te iubea nu renunta la tine, lel e clar ca se rade de tine.Fa cumva si indeparteaz-o e piaza rea.

| Jonas94 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Iubire la 16 ani? Cam greu de crezut. Mai degrabă capricii, fițe, hai că-l am la degetul mic, și chestii din astea. Pe viitor ca sfat, mai ușor cu te iubesc, și alte drăgălășenii.
Ascultă-ți intuiția ta de bărbat, vezi ce simți în legătură cu ea, în adâncul sufletului tău.
E vârsta la care totul se trăiește intens și cam fără cap, mai ales pe partea emoțională.

| lewismatthew18 explică (pentru Jonas94):

Eu am 18 ani big grin Dupa 7 luni de vorbit, chiar credeam ca ma iubeste cu adevarat. Pentru ca deja ma prezentase prietenelor ei, etc. Imi acorda multa atentie.

| Jonas94 a răspuns (pentru lewismatthew18):

Păi ca ce te-a prezentat? Bună fetelor, el este iubitul meu, sau cum?

| lewismatthew18 explică (pentru Jonas94):

Da! De multe ori imi spunea ca te iubesc, ce face viata mea in fata tuturor, si din astea. Si-a ignorat prietenele de multe ori doar ca sa vorbeasca cu mine. Nu mai inteleg nimic.

| lewismatthew18 explică:

Sa va spun si "minciuna" aia care nu se poate ierta.

Odata, imi tot scria ca se omoara, sa am grija de mine, etc. (E normal ca nu am crezut-o, dar am intrat in joc). I am scris celei mai bune prietene si am incercat sa ne dam seama ce are si ce vrea. (Teoretic nici ea nu stia, sau si-a jucat bine rolul).

De atunci tot imi spunea: "cum stai cu iubita ta?" Ce mai face Gulia? (nu era asta numele ei). Etc.
Odata mi-o pus intrebarea: "ti o dat block?" I am zis ca nu! Dar intretimp i am scris prietenei sa imi da block si candva sa imi scoata block-ul.

Si pentru asta sunt cel mai mare mincinos al lumii, ma uraste etc etc.
Asta e prima minciuna a mea.

| BryBard a răspuns (pentru lewismatthew18):

Se vede ca nu gandeste de 17 ani, nu isi are rostul, rupe-o cu ea.

| lewismatthew18 explică (pentru BryBard):

Multumesc! Asa o sa fac!

| Åłë a răspuns:

Ea poate a vrut să fie cu tine împreună, doar ca să își bată joc...am pățit și eu așa cu fostul'...acum te sună și nu te lasă numai ca să îți pară rău ție de ceva