| MarianMarian3838 a întrebat:

Salut, am 16 ani si de câteva zile, mai exact 2, am inceput sa am un mic disconfort, la inceput a fost doar in partea dreaptă inferioara a abdomenului, la nu foarte mult timp, a apărut si la testiculul drept, repet este un disconfort, nu ma deranjează foarte tare, dar ma îngrijorează.
Am căutat pe net si am văzut zeci de idei doar că nu îmi regăsesc simptomele.
Tin sa precizez că simt acest disconfort, in special când pășesc cu piciorul drept.
Nu prezint alte simptome precum: greata, vărsături, lipsa poftei de mâncare, diaree, usturime la urinare.
Aseară m-am masturbat si a fost normal, nimic nou.
Inca un lucru, ieri când eram in mașină, parca durerea mi se pusese in genunchi, iar aseară, in încheietura piciorului.
Sper că ma puteti ajuta, in momentul de fata nu pot consulta un medic.
Mulțumesc anticipat!
Sper sa ma puteti ajuta deoarece sunt putin ingrijorat si sper că am fost destul de explicit si precis!?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa stai sa astepti, sincer, se va agrava situatia, maine ar fi bine sa mergi la un urolog, poate ai varicocel, numai medicul i ti poate da diagnostic si tratament, el va palpa zona testiculul, adica, si o sa i ti faca si o ecografie sa vada clar ce este acolo, dar cum a aparut? Te ai lovit? Poate te ai masturbat prea tare sau ai tinut prea mult sperma pana ti ai dat drumul adica de exemplu tu poate te ai excitat pe parcursul zile ai avut erectie dar pana ai ajuns acasa sa ejaculezi sa adunat in testicul presiunea si de aceea a aparut durerea, este ca atunci cand vrei sa faci pipi sau treaba mare dar amîni ca nu ai confortul de acasa, asta nu e bine deoarece pui presiune pe vezică in cazul in care amini sa mergi la wc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor, nu vrei sau nu poti, este fix problema ta, nu suntem doctori.

| MarianMarian3838 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca poate a mai patit cineva si ma poate ajuta.

| MarianMarian3838 explică (pentru anonim_4396):

Pai, nu ma mai masturbasem de cateva zile pentru ca in mare parte ma incurca, imi foloseam energia degeaba, dupa cum ai spus si tu, este posibil faptul ca m-am excitat prea tare si nu m-am masturbat

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarianMarian3838):

Mai mult ca sigur

| MarianMarian3838 explică (pentru anonim_4396):

Totusi, pare sa se mai fi ameliorat, adica nu prea mai simt deloc durere

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarianMarian3838):

Nu e bine sa stai sa astepti, sincer, se va agrava situatia, maine ar fi bine sa mergi la un urolog, poate ai varicocel, numai medicul i ti poate da diagnostic si tratament, el va palpa zona testiculul, adica, si o sa i ti faca si o ecografie sa vada clar ce este acolo, dar cum a aparut? Te ai lovit? Poate te ai masturbat prea tare sau ai tinut prea mult sperma pana ti ai dat drumul adica de exemplu tu poate te ai excitat pe parcursul zile ai avut erectie dar pana ai ajuns acasa sa ejaculezi sa adunat in testicul presiunea si de aceea a aparut durerea, este ca atunci cand vrei sa faci pipi sau treaba mare dar amîni ca nu ai confortul de acasa, asta nu e bine deoarece pui presiune pe vezică in cazul in care amini sa mergi la wc.