| axdreea08 a întrebat:

Bună!
Simt ca ma cauta depresia pe la poarta, pentru ca imi place de un baiat dar el o place pe prietena mea! Sufar... Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Accepți situația și mergi mai departe.
Nu e singurul băiat de pe planetă, mai sunt și alții.

| Crackman a răspuns:

happy vezi ti tu de altul si nu mai suferi happy este atat de simplu

| Beyou799 a răspuns:

Daca o place pe prietena ta, nu interveni, deoarece ar insemna ca nu ii esti prietena, si sa stii ca un baiat cand place pe altcineva, nu ai ce sa faci, si pe tine sigur te place cineva si tu nu il placi ca il placi pe acest baiat. O sa iti treaca. Incearca sa faci activitati care iti plac, sa devi din ce in ce mai buna la ceva precum un sport, la desen, ceva anume, asta iti va mai alina sufletul. Si un sfat, nu te face evidenta ca il placi, si ai grija ca acest baiat poate sa iti spuna tie ca te place sau sa stea mult prin preajma ta doar ca sa o faca geloasa pe prietena ta, aproape toti fac asta, in caz ca prietena ta il refuza, cel mai probabil il vei vedea cum se va orienta spre tine, sau nu neaparat daca il refuza, si daca observa ca nu prea are semne de la ea va face asta. Asa ca nu te lasa pacalita de niciun gest si nicio vorba ca altfel vei suferi si mai tare, el pana la urma se va desparti rapid de tine, sau se va intoarce tot catre prietena ta luptand in continuare sa o cucereasca. Nu ai nimic de pierdut, ai de castigat, si iti spun si de ce: asa vei avea ocazia sa intalnesti baiatul care sa te placa pe tine mai mult decat orice si sa te indragostesti si tu de el, plus ca vei evita o mare suferinta

| BlackSkyz a răspuns:

Ar trebui sa ii spui sau sa ii arati intr-un fel sau altul știi bărbații in general nu sunt ghicitori in stele, daca el arata ca in continuare nu este interesat de tine atunci ar trebui sa îți cam iei gândul de la el. Cauta-ti pe cineva care simte accelasi lucru pentru tine.

| rockblu29 a răspuns:

Exact cum zice si BlackSkyz, sustin ideea, arata-i cumva ca iti place de el, contacteaza-l, intreaba-l ce mai face, incearca sa initiezi discutii, daca vezi ca el iti raspunde strict la intrebari dar nu dezvolta discutia, ca sa nu mai astepti degeaba poti sa dai cartile pe fata si sa il inviti tu in oras, la o plimbare, la un suc, la un ping pong, oriunde vrei... si atunci in functie de raspunsul lui vezi daca are rost sa te mai gandesti la el sau nu. Daca el nu vrea, nu ai ce sa faci, cauta pe altcineva. Tine minte ceva: ce e al tau, e pus deoparte. Cand vei intalni partenerul potrivit, vei sti pentru ca lucrurile vor merge bine de la sine.

| danyda a răspuns:

Hmmm...este asa grozav acest baiat sau ai tu un tipar de relatii cu cei care nu iti dau prea multa atentie?! Atentie aici pentru ca daca este a doua te asteapta o viata destul de grea. Cand ne dorim oameni indisponibili suferinta e mare, doar ca problema e la tine. Faptul ca nu poti avea o relatie cu el/cineva care e intr-o alta relatie/ii place de altcineva poate fi un fel de turn on pentru tine. Daca este asa, iti recomand sa vorbesti cu cineva, gen psiholog.
Daca e asa grozav tipul, atunci fii mai clara in dorinta ta si vezi ce se intampla. Daca nu raspunde, next!