| Dejavu1536 a întrebat:

Salut, am 16 ani, sunt virgin, si as vrea sa-mi incep viata sexuala, dar ma simt putin ciudat in legatura cu anumite lecruri. De exemplu daca nu mi se scoala? Daca ma termin prea repede? Cea cu care vreau sa imi incep viata sexuala nu mai e virgina, insa imi e rusine sa vorbesc d`astea cu ea. Vreau sa stiu baieti la voi cum a fost prima data cand ati facut-o? unde? cand? cum? cat te-a tinut? Nu vi-a fost putin frica?

Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Sa stii ca intrebarile pe care ti le pui sunt perfect normale. Si e firesc sa ai emotii. La fel cum e firesc ca la un moment dat sa pierzi erectia sau sa ejaculezi prea repede. Sa stii ca se intampla asta tuturor barbatilor la un moment dat. Cel ce zice diferit, minte sigur. Nu ai de ce sa iti fie rusine sa vorbesti cu partenera ta despre acest lucru. Dimpotriva, chiar e recomandat, pentru ca va diminua din emotii atunci cand veti incepe actul propriu zis. Si chiar daca nu mai este virgina, dar aveti varste apropiate, nici ea nu are cum sa aiba foarte multa experienta. Deci emotii vor exista si pe partea aceea cu siguranta. Referitor la celelalte intrebari, experienta este diferita pentru fiecare in parte. Lasa rusinea si frica deoparte si bucura-te de ceea ce simti!

5 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Ioana cam ti-a spus tot ce aveai nevoie sa stii.
Pot sa adaug ca trebuie sa te concentrezi pe partenera, sa o faci sa se simta cat mai bine atat fizic cat si psihic, sa nu uiti de preludiu (cel mai important) si sa fii tandru si toate cele si dupa actul in sine.
Indiferent daca scapi de emotii, prima oara nu trebuie sa iasa bine, din contra, intotdeauna suntem mai stangaci la inceput. Conteaza sa ne "perfectionam" pe parcurs!

bFTa!

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu esti expert in ale sexului, nu te speria, te invata fata cu care vrei sa faci sex. Ea, nemaifiind virgina te invata ea toate secretele sexului.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ea nu e virgina, nu e nici o rusine sa o lasi sa te conduca. Spune-i adevarul, o sa ii faca placere happy E mai probabil ca prima data sa termini rapid. Nu-i nimic, o speli bine si treci la numarul doi happy
Ai grija sa nu va poata surprinde cineva, atunci chiar ca ramai cu probleme happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca ma termin prea repede?" la inceput mereu o sa te termini repede. daca o duci 2 minute e record laughing. cu cat prinzi experienta cu atat o sa dureze mai mult.

" unde? cand? cum? cat te-a tinut? Nu vi-a fost putin frica?
" laughing nu vrei sa iti spun si cu cine? sunt chestii personale astea nu se zic, cine zice o face crezand ca se da mare dar e doar un pampalau.

| Clausd10 a răspuns:

Amice, daca cea cu care vrei sa iti incepi viata sexuala e prietena ta, vorbeste deschis; oricat de rusine ti-ar fi, ea va intelege. Daca e vreo panarama de ocazie... n-are rost sa te stresezi. Apoi e firesc pentru prima oara sa termini mai repede decat ai vrea. Asta nu e o problema. Daca esti cu prietena ta, va relaxati putin, apoi vei fi gata din nou sa va bucurati unul de altul. Fii gentil cu ea, daca vezi ca incearca sa te conduca inseamna ca stie ca ceva nu faci bine si las-o sa te aduca pe drumul cel bun. Succes.
Daca e de ocazie, nu pune suflet, macar nu mai esti virgin. DAR, indiferent in ce varianta te afli, protejeaza-te.