| Mairead a întrebat:

Buna!
Am si eu o nelamurire, care imi este jena asa sa vorbesc.
Sunt cu prietenul meu de 1 an.de o jumatate de an mi-am inceput viata sexuala alaturi de el, eu fiind virgina.
In acest timp nu cred ca am avut vreun orgasm, actul se termina repede datorita mie ca nu mai vreau, prima data e bine dar dupa gata, si incetez.
Chiar nu stiu de ce, inainte ejacula repede si probabil de aceea dar acum stie cum sa se abtina, dar parca nu prea vad vreo schimbare.
Imi este rusine sa vorbesc despre asa ceva, dar as vrea si sa stiu de ce.
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Brandusha16 a răspuns:

Buna addelly! ai facut bine ai ales ca t deschizi sh s nu mai tii in tinebig grin. si eu sunt in situatia asta da` eu mi.am inceput viata sexuala acum 3 luni. nici eu n.am av orgasm pana acum sad. eu mi.am intrebat prietena cea mai buna sh mi.a rasp ca nu sunt excitata cat trebuie sau ca nu stie iubitu` cum s ma ia. eu nu stiu daca e asa sau nu. cineva cu experienta te/ne poate lamurii. daca aflii ceva imi dai un mesaj, te rog.
t pup :*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai fost la ginecolog si ai exclus orice problema fizica (infectie), atunci trebuie sa discuti cu prietenul tau.
Este ceva in neregula in relatia voastra, fiindca nu ar trebui sa-ti fie rusine de el. daca ti-e rusine sa vorbesti cu el, inseamna ca intre voi nu prea exista intimitate, ca nu te relaxezi si nu te daruiesti complet cand sunteti in pat. Nu poti avea orgasm daca nu ai incredere deplina in partener, daca ai vreo urma de incordare sau inhibitie.

greece12
| greece12 a răspuns:

Orgasmul nu este usor de atins, pot trece ani pana ajungi sa-ti cunosti corpul atat de bine incat sa simti ce trebuie sa faci.Este si motivul pentru care tu nu mai vrei apoi, pentru ca incepi plina de entuziasm si speri ca se va intampla de data asta, dar nu se intampla si te superi pe neputinta ta.Nu e neputinta, e necunoastere.Fii mai indulgenta cu tine si stai de vorba cu iubitul tau.Sa prelungiti preludiul pana nu mai rezisti si sa aiba multa rabdare cu tine.Si tu nu te mai amenda imediat, nu pot si mi-e rusine.In pat, cand doi oameni se iubesc, nu exista rusine.Autoeduca-te.Cunoaste-te.Va fi bine, daca ai rabdare si perseverenta.Rusinea e interzisa! Mult noroc!

| Tigrilă a răspuns:

@Stiti ma fetelor dc nu aveti orgasm? pentru ca se da cu buletinu'
pentru cunoscatori big grin

veniti la mine dau pe gratis cat e cald

| Brandusha16 a răspuns:

Sa te* deschizi big grin

| RuxiKasandra a răspuns:

Nu ai orgasm pentru ca nu stie cum sa te ia baiatul sau nu te satisface indeajuns. Trebuie sa fie un baiat cu experienta pentru ca fetele au unele puncte mai "sensibile", pe care el trebuie sa le atinga daca vrea ca fata sa se simta si ea bine. Si eu am patit la fel, dar am avut o discutie cu baiatul respectiv. De atunci ma ia altfel si nu mai am nici o problema. Ar trebui sa discuti si tu cu baiatul

| RuxiKasandra a răspuns:

Placerea fetei consta in ce stie sau nu un baiat sa faca. Ele au niste puncte mai "sensibile" in corp, care daca sunt atinse, placerea nu inceteaza sa vina. Daca baiatul nu este unul cu experienta, care nu stie sa te satisfaca si nu stie cum sa te ia atunci nu te astepta la placeri. Si eu am avut aceeasi problema, dar am purtat o discutie cu el si dupaceea a fost altfel. Bafta! :*

| Bebelushaa_7158 a răspuns:

Nu ai orgasm pentru ca nu te gandesti la ceea ce faci si poate iti e si teama...lasa ca totul sa vina de la sine nu te mai gandi la nimic si ai sa vezi ce bine va fiwinking