| nata94 a întrebat:

Am 17 ani degraba 18, sunt inca virgina, imi e frica sa incep viata sexuala.Ma intilnesc cu un baiat de mult timp, el ar vrea sa avem ceva comun dar eu nu ma simt sigura.Cum e prima data? Ce simti? Doare sau nu?

Răspuns Câştigător
| albrosie a răspuns:

Doare dar nu mult simtio senzatie de placere sau de al 9 lea rai asa mi-a zis prietena cel putinbig grin... ca asa simtea ea

6 răspunsuri:
| MadaxElena a răspuns:

Wow ai ajuns sa fi majora si virgina in acelasi timp! felicitari>big grin

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Cand esti virgina ai o retinere si frica cand te gandesti la relatii intime...majoritatea fetelor sunt asa. Daca iti place de acest baiat si va intelegiti bine si ai vrea sa o faci cu el eu zic sa incerci daca asta simti. Nu are rost sa astepti persana potrivita fiindca nu ai de unde sti care ii. Daca simti nevoia sa o faci fa-o. Prima data difera de la fata la fata. La unele fete himenul se rupe mai greu si atunci e clar ca ai ceva dureri, la unele fete se rupe imediat si acestea nu prea au probleme in privinta durerii. Conteaza si cum te ia parteneru si contezi mult si tu. Nu trebuie sa te gandesti doar la frica si sa stai incordata. Trebuie sa fi relaxata, te vei excita si va fi mult mai bine...si prima experienta nu va fi cu dureri, sau cel putin nu cu dureri mari. Deci conteaza mult si cum te comporti tu. Oricum ai grija ce faci si multa bafta!

| Byencutsza a răspuns:

E o senzatie super de emotie si frica. Depinde de organism pe mine nu m'a durut absolut deloc in timpul actului sexual dar m'a durut dupa cand urinam vreo 2 saptamani dar am auzit unele fete ca le'a durut. Stai linistita daca ai incredere in partener si mai ales daca te excita bine si tu te relaxezi nu vei simti nimic.Esti si la varsta potrivita deci mult succeswinking:*

| VIP_5051 a răspuns:

In primul rand felicitarile mele...n.am de unde sa stiu cum va simtiti voi dar iti spun sigur ca daca baiatul e ffff grijuliu in general cu tine va fi si in aacel moment si daca mai si stie cum sa te ia o sa fie super.u stii ce ai langa tine deci n.ai de ce sa.ti fie teamawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pentru fiecare fata in parte e diferit. Fiecare simte diferit, are alte senzatii. De exemplu eu mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni si m-a durut destul de tare si nu am sangerat. Spre ghinionul meu si acum ma doare la fel ca prima data; deci oarecum tot retraiesc momentul. Cred ca am himenul prea elastic, nu stiu exact, oricum cel mai probabil ca o sa merg la un consult. E foarte important sa faci acest pas cand esti pregatita, cand simti ca vrei sa te daruiesti cu adevarat unui baiat. Sa nu faci asta din curiozitate! Altele nu au simtit nimic si nu au sangerat, iar altele au simtit o usoara durere si le-a curs sange. Sexul e un pas important si de aceea iti zic "take your time". Daca tu simti ca nu este acum momentul sa nu il lasi sa te convinga. Un barbat care te iubeste te va astepta!

| mmadonna a răspuns:

Stai soro cuminte ca iti da papuci si sa vezi ce jelestihappy