| Night2 a întrebat:

Salut, am 17 ani iar iubita mea 15; Suntem impreuna de putin timp si m-am nelamurit ce sa fac la un lucru anume.
In timpul relatiei am intrebat-o eu de fostul ei prieten, a stat cu ea 9 luni, iar acum acum mi-a spus ca regreta tare mult ca a stat cu cineva ca el si ca ii pare rau pentru ceea ce s-a intamplat, ideea e ca, cand am auzit 9 luni, m-am gandit daca au facut sex, ea avand atunci 14 ani,pa'n la urma mi-a spus ca da iar acum,am mii de nervi si nu stiu ce sa fac,ea regreta foarte mult,iar eu,o iubesc foarte mult si mai ales eu crezand ca era virgina nu voiam sa fac asta cu ea,o lasam pe ea sa facem asta cand vrea iubita mea,iar acum,si daca am aflat ca nu mai e virgina,tot asta voi face,dar nu stiu ce sa fac,am aflat ca si ala a cam fortat-o si doamne ma simt oribil vreau sa-mi dati niste sfaturi ce sa fac acum, de despartit nu ma despart,intr-un fel sunt putin fericit ca a recunoscut. Inca o iubesc la fel de mult si dragostea mea fata de ea va creste din ce in ce mai mult, acum,astept sfaturile voastre, eu am putut sa-mi dau doar un sfat,ala fiind sa'l capacesc pe fostul al iubitei mele, obsedat sexual de minore doamne, ea avea 14 ani...

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Pai ai inteles singur ce trebuie sa faci, mai putin partea cu bataia. chiar nu are rost sa il bati pe un om in conditile in care nu stii ce a fost intre el si prietena ta si pana la urma ea putea sa refuze si sa renunte la el daca nu voia chiar deloc sa faca acest pas cu el.

in privinta prietenei tale trebuie sa constientizezi ca la un moment dat acel om a fost foarte important pentru ea si de aceea a facut acest pas. in momentul de fata tu esti cel mai important pentru ea si ar trebui sa fii mai mult decat fericit pentru ca a recunoscut ca nu mai e virgina. e un gest demn de apreciat si aceasta sinceritate ar trebui sa va uneasca si mai mult si sa va intareasca relatia. nu trebuie sa te enervezi pentru ca fiecare om are etapele lui in viata si nu ai cum sa controlezi asta, iar daca te enervezi chiar nu ai sa rezolvi nimic. concentreaza-te sa o faci pe iubita ta sa constientizeze cat de mult o iubesti chiar daca nu mai e virgina si sa stie ca i-ai apreciat sinceritatea. nu lasa aceste detalii, care pana la urma nu conteaza atat de mult intr-o relatie unde exista iubire si incredere sa va strice chimia dintre voi.

Bafta! :*

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Capaceste-i" mai bine parintii lui si pe ai ei, dar nu pe ei. Halal parinti care nu stiu sa ofere educatie morala copiilor lor!
Sfatul meu este sa mai ramaneti prieteni atata vreme cat va veti putea cunoaste mai bine, si numai daca sunteti hotarati sa va casatoriti -si pregatiti pentru acest pas. In felul acesta vei vedea daca intr-adevar ii pare cu adevarat de ceea ce a facut; vei vedea daca va potriviti si in caracter.
Singurul remediu pentru tine si pentru ea este sa alergati la Dumnezeu. El a facut relatiile, si de aceea tot El stie si cum sa le repare; El a facut inimile si tot El stie si cum sa le vindece.
Ramaneti impreuna. Nu te culca cu ea; nici nu o saruta, si nici macar nu o tine de mana.
Daca ramaneti in relatia de prietenie sa nu traiti ca si cum ati fi deja logoditi sau casatoriti -adica nu va atingeti, si nu va culcati impreuna. Daca vei nesocoti sfatul acesta, sa stii ca nu vei fi mai bun decat ea, decat fostul ei prieten sau decat parintii lor. Nu depasi limita prieteniei facand ceea ce se face numai in casatorie.

| Dariusuu a răspuns:

Acum ce poți face?

Treci peste și fii alături de ea tot timpul și chiar te va prețui pentru asta.

Să ai grijă de ea.

| Cristiann25 a răspuns:

Nu conteaza ca nu mai e virgina.Nu ai de ce sa il bati pe acel baiat ce a fost a fost intre ea si el tu nu ai nicio treaba cu asta! Iubeste-o in continuare si lasa gelozia ca n-are rost si o sa distrugi relatia astfel! Alta putea sa te minta.Succes!

| Raiiiisa a răspuns:

Daca o iubesti si nu te-ai gandit doar la virginitatea ei, atunci fii langa ea si in continuarie.
Probabil celalalt a facut-o sa sufere, ea fiind destul de mica.Nu ii face si tu acelasi lucru si incerca sa o aduci pe calea cea buna.

| justsummer a răspuns:

Probabil e afectata emotional a avut niste asteptari de la el, iar el nu le-a atins nici pe departe. In momentul in care era cu el i s-a parut o idee buna sa treaca la urmatorul nivel, dar acum luand ceva distanta si-a dat seama ca nu a fost alegerea buna. Si si-ar fi dorit sa fii tu primul probabil deci felicatari iubita ta tine foarte mult la tine si are incredere totala in tine.

| Yhugato a răspuns:

E normal sa vrei sa-l bati pe pedofilul ala, dar asta este doar o manifestare a geloziei! Deci calmeaza-te si incearca sa uiti si totusi dragoste de la 14 ani? Nu putea sa astepte si ea? si daca spune ca a fost fortata sa faca asta,inseamna ca ala a violat-o, deci ea se putea duce la politie sa-l denunte, deci practic daca nu a facut asta inseamna ca si ea a vrut! Nu te poate minti astfel! Oricum nu-i nimic grav cu virginitatea, ori virgina ori nu, tot aceleasi placeri o sa le aveti, Bafta!

| InsertName a răspuns:

Ei bine..nu ai ce face.Ea nu mai e virgina si tu nu ai cum sa recuperezi asta.
Ce sa faci? Sa lasi gelozia.Ok, nu esti primul, dar daca tu simti ca te iubeste, e perfect. Daca ti-a spus adevarul in legatura cu asta sunt sigura ca vorbea serios si cand zicea ca regreta. Iubeste-o in continuare si lasa totul sa vina de la sine happy

| Cristyan21 a răspuns:

Frate nu are rost sa il capacesti pe ala pentru o chestie ca asta...

| geo0003 a răspuns:

Salut... cred ca si ea a vrut, parerea mea, dar din moment ce nu mai e virgina si va iubiti ma gandesc ca puteti face si voi sex. baftabig grin

| ellayne a răspuns:

Este de apreciat faptul ca a fost sincera fata de tine, ceea ce-mi da de inteles ca te iubeste. Incearca sa te linistesti si sa iei lucrurile asa cum sunt. Bafta multa!