| Conthvh a întrebat:

Salut, am 17 ani si acum putin timp am incercat sa o fac pentru prima data cu prietena mea, inainte ne-am simtit minunat, dar cand am decis sa o facem cred ca a durat prea mult pana ne am dezbracat(ne-a trecut starea de bine) si a inceput sa tremure atat ea, cat si eu si nu mi s-a mai ridicat, pana la urma a spus si ea ca nu e pregatita si nu am mai facut nimic, e normal ce mi s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

La vârsta voastră și la începutul vieții sexuale nu așa se face.
Că de-aia v-ați inhibat amândoi.
Nu faceți din actul sexual un "target" de genul "gata, azi o facem".
Luați-o ușor, petreceți timp împreună dezbrăcați, jucați-vă, obișnuiți-vă unul cu altul și cu corpurile voastre.
Și vei vedea că la un moment dat, se va întâmpla fără presiune, fără tensiune.
Încercați doar să vă bucurați unul de altul.
Nu vă mai străduiți să o faceți ca și când ați îndeplini un ritual.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face după casatorie nu asa cum face ti voi. Ai 17 ani ocupa te de carte lasa sexul nu este varsta potrivita pentru voi, sigur ea are 15 ani.

| Conthvh explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are tot 17? Ma ocup de tot ce este nevoie, aveam nevoie doar de raspuns la intrebare nu de sfaturi despre casatorii, carte etc

| Violleta2022 a răspuns:

Mai lasa timpul sa treaca, ca fata este prea mica si ii este frica sa inceapa sexul si riscurile lui...

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Xslider a răspuns:

Din proprie experienta, si mie imi "murea" ptc ba spala-te pe mâini, ba dezbracat etc si nu mi se scula.
Soluția e sa te auto exciti oferind sex oral si cand simți ca ti ai revenit, iti pui prezervativul si cu ocazia asta, ai oferit si un preludiu reușit.
S ar putea daca mai pățești sa fie de vina si alimentatia, eu personal am patit asta de 3 ori si am obs ca beam cola si mâncam fast food. Acum nu mai beau cola deloc si mănânc mâncăruri gătite acasa, gen borș si nu mai am probleme