| ionutzzz1234 a întrebat:

Am 17 ani si am o iubita de 16 ani acum vreo 2 saptamani am facut dragoste, era virgina la primul contact ia cur sange si cand s-a intamplat si ia curs sange si a doua zi asta e normal zic eu. dar si la al 2 -lea contact i-a curs sange. dar nu cand s-a intamplat si a 2 zi este normal sa ii curga sange de 2 ori?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu ai niciun motiv pentru care sa te ingrijorezi, e normal.
Organismele umane functioneaza diferit. Suntem complet difereti, iar prietenei tale nu i s-a rupt himenul de prima data.
E posibil sa curga sange si la urmatorul act sexual.
Aveti grija de voi!
Si nu uitati de protectie, e importanta.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca himenul nu s-a rupt in prima zi, si sangerarea de a doua zi se datoreaza acestui fapt.

| Felys a răspuns:

Da,himenul s-a rupt treptat nu tot odata

| Alcyon a răspuns:

Da, fiindca himenul nu s-a rupt complet din prima.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu te speria, la unele femei li se rupe himenul doar la nastere, prietenei tale i s-a rupt treptat, ai grija la protectiewinking

| fotbalistata a răspuns:

Da este ceva normal, stati calmi.

| BlueFire1 a răspuns:

Da stati calmi nu va alarmati zi mersi ca i-a curs