| anonim1919 a întrebat:

Am 17 ani, si am o mica-mare problema.
De 2 zile mi-a iesit pe penis o chestie, gen un coş fara cap, nu stiu cum sa ma exprim...
O simt in interiorul pielii penisului dar nu atinge organul in sine, parca se ia piele de pe el si doar cate-o-data... ce ar putea fi? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Structura pielii preputiului este identica cu cea a pielii de pe orice alta parte a corpului. Tot la fel, asa cum se pot forma cosuri sau buboaie/abcese la baza firelor de par, tot la fel si pe pielea peisului poate sa apara cate o asemenea buba dureroasa, neplacuta. Este indicat sa nu fie ''zgandarita'', in jurul ei sa fie mentinuta o igiena adecvata si este posibil ca in cateva zile sa dispara sau sa ''coaca'' si sa se sparga de la sine, ori cu putin ajutor, adica stoarsa daca durerea nu este prea intensa. Multa sanatate!

| anonim1919 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar chestia asta nu are gen cap cum e la cosurii, doare destul de rau daca-l ating. dar mersi de sfat. In caz ca nu dispare, am sa apelez la un medic sau ceva. Sanatate si tie!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te mai des cu apa calda si sapun, decalotand penisul sa nu ramana urme de pipi sau alte secretii care sa irite.

| anonim1919 explică (pentru Violleta2022):

Nu cred că e vorba de igienă, fac duş in fiecare dimineața si baie in fiecare seara, dar mersi de sfat!

| cyupaku a răspuns:

Vezi ca ai luat ceva nasol, mergi la dermato-venerice sa consulti medicul si fara rusine deoarece iti poate afecta ulterior viata sexuala

| anonim1919 explică (pentru cyupaku):

De unde sa-l iau daca nu am intretinut relati sexuale?

| cyupaku a răspuns (pentru anonim1919):

Asa zii...atunci nu are rost sa te ingrijorezi

| anonim1919 explică (pentru cyupaku):

Se face gen o scoarta pe chestia aia. sa o iau jos?

| cyupaku a răspuns:

De ce nu incerci sa consulti un medic? sfaturile de aici sunt date de niste oameni simpli obisnuiti si s-ar putea sa-ti cauzeze mai mult rau decat bine