| bebelusa_9541 a întrebat:

am si eu o problema! mi-a iesit pe piele niste bubitze rosii asa care nu sangereaza si nu ma dor decat un pic.prima data am avut pe picioare(asta cam din primavara)si au inceput sa imi treaca dar acum mi-au aparut pe maini pe gat si chiar pe fata si cand sa zicem ca se trec sunt asa de culoare pielii si lucesc sau nu stiu cum sa ma exprim! ce ar putea fi? mama spune ca sunt de la apa dar pe mine ma ingrijoreaza! va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KisSYoUBabY a răspuns:

Da este posibil sa fie alergie asa am avut eu fix cum ai avut tu am mancat dupa catva timp mi-a aparut bubite rosii mai tarziuuu miau disparut si a inceput sa iim apara in alta parte si i-am zis la maicameatongue sa ma duca la doctor sa vada ce am si am plecat si doctorul mi-a spus ca am alergie la oua carnat afumat si la si la mai multe mezeluri mia recomandat sa nu mananc condimente, prajit si mai multe m-am cam inervat ca mia recomandat sa nu mananc multe feluri dar tot am acceptat pentru imi trece